django - en to bs translation catalogue (13 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Documentation
bs: Dokumentacija

en: Bookmarklets
bs: Bookmarkleti

en: Documentation bookmarklets
bs: Bookmarkleti dokumentacije

en: Documentation for this page
bs: Dokumentacija za ovu stranicu

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
bs: Vodi od bilo koje stranice do dokumentacije za pogled koji generiše tu stranicu.

en: view:
bs: pogled:

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
bs: Model %(model_name)r nije pronađen u aplikaciji %(app_label)r

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
bs: povezani objekti klase `%(app_label)s.%(data_type)s`

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
bs: klase `%(app_label)s.%(object_name)s`

en: all %s
bs: svi povezani objekti %s

en: number of %s
bs: broj povezanih objekata %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
bs: %s ne izgleda kao urlpattern objekat
