django - en to dsb translation catalogue (63 entries)

en: Administrative Documentation
dsb: Administratiwna dokumentacija

en: Home
dsb: Startowy bok

en: Documentation
dsb: Dokumentacija

en: Bookmarklets
dsb: Skriptowe cytańske znamjenja

en: Documentation bookmarklets
dsb: Skriptowe cytańske znamjenja dokumentacije

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
dsb: Aby skriptowe cytańske znamjenja instalěrował, śěgniśo wótkaz do swójeje rědki cytańskich znamjenjow abo klikniśo z pšaweju tastu myški a pśidajśo jen swójim cytańskim znamjenjam. Něnto móžośo skriptowe cytańske znamje z drugego boka na sedle wubraś.

en: Documentation for this page
dsb: Dokumentacija za toś ten bok

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
dsb: Zmóžnja wam, z někakego boka do dokumentacije naglěda skócyś, kótaryž twóri ten bok.

en: Tags
dsb: Wobznamjenja

en: List of all the template tags and their functions.
dsb: Lisćina wšych pśedłogowych wobznamjenjow a jich funkcijow.

en: Filters
dsb: Filtry

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
dsb: Filtry su akcije, kótarež daju se na wariable w pśedłoze nałožyś, aby wudaśe změnili.

en: Models
dsb: Modele

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
dsb: Modele su wopisanja wšych objektow w systemje a jich pśisłušnych pólow. Kuždy model ma lisćinu pólow, na kótarež maju pśistup ako pśedłogowe wariable.

en: Views
dsb: Naglědy

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
dsb: Kuždy bok na zjawnem sedle twóri se pśez naglěd. Naglěd definěrujo, kótara pśedłoga se wužywa, aby se bok napórał a kótare objekty su tej pśedłoze k dispoziciji.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
dsb: Rědy za waš wobglědowak za malsny pśistup na adminstratorowu funkcionalnosć.

en: Please install docutils
dsb: Pšosym instalěrujśo docutils

en: The admin documentation system requires Python’s <a href="%(link)s">docutils</a> library.
dsb: Administratorowy dokumentaciski system pomina se Pythonowu biblioteku <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
dsb: Pšosym pšosćo swóje administratory, <a href="%(link)s">docutils</a> instalěrowaś.

en: Fields
dsb: Póla

en: Field
dsb: Pólo

en: Type
dsb: Typ

en: Description
dsb: Wopisanje

en: Methods with arguments
dsb: Metody z argumentami

en: Method
dsb: Metoda

en: Arguments
dsb: Argumenty

en: Back to Model documentation
dsb: Slědk k modelowej dokumentaciji

en: Model documentation
dsb: Modelowa dokumentacija

en: Model groups
dsb: Modelowe kupki

en: Templates
dsb: Pśedłogi

en: Template: %(name)s
dsb: Pśedłoga: %(name)s

en: Template: <q>%(name)s</q>
dsb: Pśedłoga: <q>%(name)s</q>

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template <q>%(name)s</q>:
dsb: Pytańska sćažka za pśedłogu <q>%(name)s</q>:

en: (does not exist)
dsb: (njeeksistěrujo)

en: Back to Documentation
dsb: Slědk k dokumentaciji

en: Template filters
dsb: Pśedłogowe filtry

en: Template filter documentation
dsb: Dokumentacija za pśedłogowe filtry

en: Built-in filters
dsb: Zatwarjone filtry

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
dsb: Aby toś te filtry wužywał, zasajźćo <code>%(code)s</code> do wójeje pśedłogi, nježli až wužywaśo filter.

en: Template tags
dsb: Pśedłogowe wobznamjenja

en: Template tag documentation
dsb: Dokumentacija za pśedłogowe wobznamjenja

en: Built-in tags
dsb: Zatworjone wobznamjenja

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
dsb: Aby toś te wobznamjenja wužywał, zasajźćo <code>%(code)s</code> do wójeje pśedłogi, nježli až wužywaśo wobznamjenje.

en: View: %(name)s
dsb: Naglěd: %(name)s

en: Context:
dsb: Kontekst:

en: Templates:
dsb: Pśedłogi

en: Back to View documentation
dsb: Slědk k naglědowej dokumentaciji

en: View documentation
dsb: Naglědowa dokumentacija

en: Jump to namespace
dsb: K mjenjowemu rumoju skócyś

en: Empty namespace
dsb: Prozny mjenjowy rum

en: Views by namespace %(name)s
dsb: Naglědy pó mjenjowem rumje %(name)s

en: Views by empty namespace
dsb: Naglědy pó proznem mjenjowem rumje

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
dsb: 
        Naglědowa funkcija: <code>%(full_name)s</code>. Mě: <code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
dsb: wobznamjenje:

en: view:
dsb: naglěd:

en: App %(app_label)r not found
dsb: Nałoženje %(app_label)r njenamakane

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
dsb: Model %(model_name)r njejo se w nałoženju %(app_label)r namakał

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
dsb: pśisłušny objekt %(app_label)s.%(data_type)s“

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
dsb: pśisłušne objekty „%(app_label)s.%(object_name)s

en: all %s
dsb: wšykne %s

en: number of %s
dsb: ůicba %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
dsb: zda se, až %s njejo objekt urlpattern
