django - en to eo translation catalogue (64 entries)

en: Administrative Documentation
eo: Administra dokumentaro

en: Home
eo: Ĉefpaĝo

en: Documentation
eo: Dokumentaro

en: Bookmarklets
eo: Legosignetoj

en: Documentation bookmarklets
eo: Dokumentaraj legosignetoj

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
eo: Por instali legosignetoj, trenu la ligilon ĝis via legosignan ilobreton, aŭ dekstre klaku la ligilon kaj aldoni ĝin al viaj markiloj. Nun vi povas elekti la legosignetoj de ajna paĝo en la retejo.

en: Documentation for this page
eo: Dokumentaro por tiu paĝo

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
eo: Sendas vin el ajna paĝo, al la dokumentado de la vido kiu generis tiun paĝon.

en: Tags
eo: Etikedoj

en: List of all the template tags and their functions.
eo: Listigi ĉiujn ŝablonmarkojn kaj iliajn funkciojn.

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
eo: Filtriloj estas agoj kiuj povas esti aplikitaj al variabloj en ŝablono por ŝanĝi la eligon.

en: Models
eo: Modeloj

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
eo: Modeloj estas priskriboj de ĉiuj objektoj en la sistemo kaj iliaj rilataj kampoj. Ĉiu modelo havas liston de kampoj kiu povas esti alirita kiel ŝablona variabloj

en: Views
eo: Vidoj

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
eo: Ĉiu paĝo sur la publika retejo estas produktita per vido. La vido difinas kiun ŝablonon estas uzita por produkti la paĝon kaj kiuj objektoj estas haveblaj en tiu ŝablono.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
eo: Iloj por via retumilo por rapide aliri la administran funkciaron.

en: Please install docutils
eo: Bonvolu instali docutils-n

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
eo: Bonvolu demandi al viaj administrantoj instali <a href="%(link)s">docutils</a>-n.

en: Model: %(name)s
eo: Modelo: %(name)s

en: Fields
eo: Kampoj

en: Field
eo: Kampo

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Methods with arguments
eo: Metodoj kun argumentoj

en: Method
eo: Metodo

en: Arguments
eo: Argumentoj

en: Back to Model documentation
eo: Reen al la modelo dokumentaro

en: Model documentation
eo: Modelo dokumentaro

en: Model groups
eo: Modelaj grupoj

en: Templates
eo: Ŝablonoj

en: Template: %(name)s
eo: Ŝablono: %(name)s

en: Template: <q>%(name)s</q>
eo: Ŝablono: <q>%(name)s</q>

en: (does not exist)
eo: (ne ekzistas)

en: Back to Documentation
eo: Reen al dokumentaro

en: Template filters
eo: Ŝablonaj filtriloj

en: Template filter documentation
eo: Ŝablona filtrila dokumentaro

en: Built-in filters
eo: Integritaj filtriloj

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
eo: Por uzi tiujn filtrilojn, metu <code>%(code)s</code> en via ŝablono antaŭ uzi la filtrilo.

en: Template tags
eo: Ŝablonaj etikedoj

en: Template tag documentation
eo: Ŝablona etikeda dokumentado

en: Built-in tags
eo: Integritaj etikedoj

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
eo: Por uzi tiujn etikedojn, metu <code>%(code)s</code> en via ŝablono antaŭ uzi la etikedon.

en: View: %(name)s
eo: Vido: %(name)s

en: Context:
eo: Kunteksto:

en: Templates:
eo: Ŝablonoj:

en: Back to View documentation
eo: Reen al vidaj dokumentaro

en: View documentation
eo: Vida dokumentaro

en: Jump to namespace
eo: Iri al nomspaco

en: Empty namespace
eo: Malplena nomspaco

en: Views by namespace %(name)s
eo: Vidoj per nomspaco %(name)s

en: Views by empty namespace
eo: Vidoj per malplenaj nomspacoj

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
eo: 
    Vida funkcio: <code>%(full_name)s</code>. Nomo: <code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
eo: etikedo:

en: filter:
eo: filtro:

en: view:
eo: vido:

en: App %(app_label)r not found
eo: Aplikaĵo %(app_label)r ne trovita

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
eo: Modelo %(model_name)r netrovita en aplikaĵo %(app_label)r

en: model:
eo: modelo:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
eo: la rilatita `%(app_label)s.%(data_type)s` objekto

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
eo: rilatitaj `%(app_label)s.%(object_name)s` objektoj

en: all %s
eo: ĉiuj %s

en: number of %s
eo: nombro da %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
eo: %s ne ŝajnas esti URLmotiva objekto
