django - en to eu translation catalogue (64 entries)

en: Administrative Documentation
eu: Kudeaketa dokumentazioa

en: Home
eu: Hasiera

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Bookmarklets
eu: Markadoreak

en: Documentation bookmarklets
eu: Dokumentazio markadoreak

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
eu: Markadoreak instalatzeko eraman linka zure erreminta panelera (toolbar), edo eskuineko botoiarekin klik egin eta gehitu erreminta panelera. Orain edozein markadore aukera dezakezu webguneko edozein orrialdetatik.

en: Documentation for this page
eu: Web orri honen dokumentazioa

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
eu: Edozein orritik, orria sortzen duen bistaren dokumentaziora eramango zaitu.

en: Tags
eu: Etiketak

en: List of all the template tags and their functions.
eu: Template tag guztien eta beraien funtzioen zerrnda.

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
eu: Txantiloi barneko aldagaien irteera aldatzeko aplikatzen diren ekintzak dira Filter-ak.

en: Models
eu: Ereduak

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
eu: Sisteman definitutako objektu eta beraien eremuen zehaztapenak dira modeloak. Modelo bakoitzak eremu zerrenda bat dauka eta eremu hauetako bakoitza txantiloietako aldagai gisa atzitu daiteke.

en: Views
eu: Bistak

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
eu: Webgune publikoan agertzen den orri bakoitza bista batek sortzen du. Bistak zehazten duzein txantiloi erabiliko den eta honek eskuragarri izango dituen objektuak.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
eu: Adminera azkar sartzeko arakatzailearentzako tresnak

en: Please install docutils
eu: Instalatu docutils mesedez

en: The admin documentation system requires Python's <a href="%(link)s">docutils</a> library.
eu: Admin dokumentazio sostemak Pythonen <a href="%(link)s">docutils</a> liburutegia behar du.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
eu: Eskatu zure administratzaileari <a href="%(link)s">docutils</a> instalatzeko.

en: Model: %(name)s
eu: Modeloa: %(name)s

en: Fields
eu: Eremuak

en: Field
eu: Eremua

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Deskribapena

en: Methods with arguments
eu: Argumentudun metodoak

en: Method
eu: Metodoa

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Back to Model documentation
eu: Bueltatu Modeloaren Dokumentaziora

en: Model documentation
eu: Modeloaren dokumentazioa

en: Model groups
eu: Modelo taldeak

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Template: %(name)s
eu: Txantiloia: %(name)s

en: Template: "%(name)s"
eu: Txantiloia: "%(name)s"

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template "%(name)s":
eu: "%(name)s" txantiloiaren bilaketa bidea:

en: (does not exist)
eu: (ez da existitzen)

en: Back to Documentation
eu: Bueltatu Dokumentaziora

en: Template filters
eu: Txantiloi iragazkiak

en: Template filter documentation
eu: Txantiloi iragazkien dokumentazioa

en: Built-in filters
eu: Iragazki integratuak

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
eu: Iragazki hauek erabiltzeko jarri <code>%(code)s</code> iragazkia erabili aurretik zure txantiloian

en: Template tag documentation
eu: Template tag documentazioa

en: Built-in tags
eu: Etiketa integratuak

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
eu: Tag hauek erabiltzeko, jarri <code>%(code)s</code> txantiloian taga erabili aurretik.

en: Context:
eu: Kontextua:

en: Templates:
eu: Txantiloia:

en: Back to View documentation
eu: Bueltatu Bisten Dokumentaziora

en: View documentation
eu: Bisten dokumentazioa

en: Jump to namespace
eu: Joan izen-espaziora

en: Empty namespace
eu: Izen-espazio hutsa

en: Views by namespace %(name)s
eu: Bistak %(name)s izen-espazio arabera

en: Views by empty namespace
eu: Bistak izen-espazio hutsen arabera

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
eu: 
        Bista funtzioa: <code>%(full_name)s</code>. Izena: <code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
eu: etiketa:

en: filter:
eu: filtroa:

en: view:
eu: bista:

en: App %(app_label)r not found
eu: %(app_label)r aplikazioa ez da aurkitu

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
eu: %(model_name)r modeloa ez da aurkitu %(app_label)r aplikazioan

en: model:
eu: modeloa:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
eu: erlazionatutako `%(app_label)s.%(data_type)s` objektua

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
eu: erlazionatutako `%(app_label)s.%(object_name)s` objektuak

en: all %s
eu: %s dena

en: number of %s
eu: %s zenbakia

en: %s does not appear to be a urlpattern object
eu: %s ez dirudi  url heredu objetua
