django - en to hsb translation catalogue (63 entries)

en: Administrative Documentation
hsb: Administratiwna dokumentacija

en: Home
hsb: Startowa strona

en: Documentation
hsb: Dokumentacija

en: Bookmarklets
hsb: Skriptowe zapołožki

en: Documentation bookmarklets
hsb: Skriptowe zapołožki dokumentacije

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
hsb: Zo byšće skriptowe zapołožki instalował, ćehńće wotkaz do swojeje lajsty zapołožkow abo klikńće z prawej tastu myški na wotkaz a přidajće jón k swojim zapołožkam. Móžeće skriptowu zapołožku nětko z kóždeje strony na sydle wubrać.

en: Documentation for this page
hsb: Dokumentacija za tutu stronu

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
hsb: Zmóžnja wam, wot někajkeje strony do dokumentacije napohlada skočić, kotryž je tu stronu wutworił.

en: Tags
hsb: Znački

en: List of all the template tags and their functions.
hsb: Lisćina wšěch předłohowych značkow a jich funkcijow.

en: Filters
hsb: Filtry

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
hsb: Filtry su akcije, kotrež dadźa so na wariable w předłoze nałožić, zo bychu wudaće změnili.

en: Models
hsb: Modele

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
hsb: Modele su wopisanja wšěch objektow w systemje a jich přisłušnych polow. Kóždy model ma lisćinu polow, na kotrež maja přistup jako předłohowe wariable.

en: Views
hsb: Napohlady

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
hsb: Kóžda strona na zjawnym sydle so přez napohlad twori. Napohlad definuje, kotra předłoha so wužiwa, zo by stronu wutworiła a kotre objekty su tej přełoze k dispoziciji.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
hsb: Nastroje za waš wobhladowak za spěšny přistup na administratorowu funkcionalnosć.

en: Please install docutils
hsb: Prošu instalujće docutils

en: The admin documentation system requires Python’s <a href="%(link)s">docutils</a> library.
hsb: Administratorowy dokumentaciski system sej Pythonowu biblioteku <a href="%(link)s">docutils</a> wužaduje.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
hsb: Prošu prošće swojich administratorow, <a href="%(link)s">docutils</a> instalować.

en: Fields
hsb: Pola

en: Field
hsb: Polo

en: Type
hsb: Typ

en: Description
hsb: Wopisanje

en: Methods with arguments
hsb: Metody z argumentami

en: Method
hsb: Metoda

en: Arguments
hsb: Argumenty

en: Back to Model documentation
hsb: Wróćo k modelowej dokumentaciji

en: Model documentation
hsb: Modelowa dokumentacija

en: Model groups
hsb: Modelowe skupiny

en: Templates
hsb: Předłohi

en: Template: %(name)s
hsb: Předłoha: %(name)s

en: Template: <q>%(name)s</q>
hsb: Předłoha: <q>%(name)s</q>

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template <q>%(name)s</q>:
hsb: Pytanska šćežka za předłohu <q>%(name)s</q>:

en: (does not exist)
hsb: (njeeksistuje)

en: Back to Documentation
hsb: Wróćo k dokumentaciji

en: Template filters
hsb: Předłohowe filtry

en: Template filter documentation
hsb: Dokumentacija předłohowych filtrow

en: Built-in filters
hsb: Zatwarjene filtry

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
hsb: Zo byšće tute filtry wužiwał, zasadźće <code>%(code)s</code> do swojeje předłohi, prjedy hač filter wužiwaće.

en: Template tags
hsb: Předłohowe znački

en: Template tag documentation
hsb: Dokumentacija předłohowych značkow

en: Built-in tags
hsb: Zatwarjene znački

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
hsb: Zo byšće tute znački wužiwał, zasadźće <code>%(code)s</code> do swojeje předłohi, prjedy hač značku wužiwaće.

en: View: %(name)s
hsb: Napohlad: %(name)s

en: Context:
hsb: Kontekst:

en: Templates:
hsb: Předłohi:

en: Back to View documentation
hsb: Wróćo k napohladowej dokumentaciji

en: View documentation
hsb: Napohladowa dokumentacija

en: Jump to namespace
hsb: K mjenowemu rumej skočić

en: Empty namespace
hsb: Prózdny mjenowy rum

en: Views by namespace %(name)s
hsb: Napohlady po mjenowym rumje %(name)s

en: Views by empty namespace
hsb: Napohlady po prózdnym mjenowym rumje

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
hsb: 
        Napohladowa funkcija: <code>%(full_name)s</code>. Mjeno: <code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
hsb: značka:

en: view:
hsb: napohlad:

en: App %(app_label)r not found
hsb: Nałoženje %(app_label)r njenamakane

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
hsb: Model %(model_name)r njeje so w nałoženju %(app_label)r namakał

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
hsb: přisłušny objekt  %(app_label)s.%(data_type)s“

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
hsb: přisłušne objekty %(app_label)s.%(object_name)s“

en: all %s
hsb: wšě %s

en: number of %s
hsb: ličba %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
hsb: zda so, zo %s objekt urlpattern njeje
