django - en to hu translation catalogue (66 entries)

en: Administrative Documentation
hu: Adminisztrációs dokumentáció

en: Home
hu: Kezdőlap

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Bookmarklets
hu: Könyvjelzők

en: Documentation bookmarklets
hu: Dokumentum könyvjelzők

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
hu: A könyvjelzők felvételéhez húzza a könyvjelzők linkjét az eszköztárra, vagy kattintson rájuk jobb egérgombbal és úgy adja hozzá. Ezután már ki tudja választani a könyvjelzőt a honlap bármely oldaláról.

en: Documentation for this page
hu: Az oldal dokumentációja

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
hu: Bármely oldalról annak a nézetnek a dokumentációjára ugrik, amely a kérdéses oldalt generálta.

en: Tags
hu: Címkék

en: List of all the template tags and their functions.
hu: Az összes sablon címke (template tags) és a hozzá tartozó függvények listája

en: Filters
hu: Szűrők

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
hu: A szűrők olyan műveletek, amelyeket változókon végrehajtva a sablon kimenete módosul.

en: Models
hu: Modellek

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
hu: A modellek a rendszerben található objektumok és a hozzá tartozó mezők leírásai. Minden modell rendelkezik mezőkkel, amelyek a sablonokban változóként érhetők el.

en: Views
hu: Nézetek

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
hu: A honlapon minden oldalt egy nézet generál. A nézet definiálja, melyik sablonból készül az oldal, és milyen objektumok állnak az adott nézet rendelkezésére.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
hu: Segédeszközök a böngészőjébe az admin funkciók gyors eléréséhez.

en: Please install docutils
hu: Kérem telepítse a docutils-t

en: The admin documentation system requires Python’s <a href="%(link)s">docutils</a> library.
hu: Az adminisztrációs dokumentáció működéséhez szükség van a Python <a href="%(link)s">docutils</a> könyvtárára.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
hu: Kérje meg a rendszergazdát, hogy telepítse a <a href="%(link)s">docutils</a>-t.

en: Model: %(name)s
hu: %(name)s modell

en: Fields
hu: Mezők

en: Field
hu: Mező

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Methods with arguments
hu: Metódusok és paramétereik

en: Method
hu: Metódus

en: Arguments
hu: Paraméterek

en: Back to Model documentation
hu: Vissza a modell dokumentációhoz

en: Model documentation
hu: Modell dokumentáció

en: Model groups
hu: Modell csoportok

en: Templates
hu: Sablonok

en: Template: %(name)s
hu: %(name)s sablon

en: Template: <q>%(name)s</q>
hu: Sablon: <q>%(name)s</q>

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template <q>%(name)s</q>:
hu: <q>%(name)s</q>sablon keresési útvonala:

en: (does not exist)
hu: (nem létezik)

en: Back to Documentation
hu: Vissza a dokumentációhoz

en: Template filters
hu: Sablon szűrők

en: Template filter documentation
hu: Sablon szűrő dokumentáci

en: Built-in filters
hu: Beépített szűrők

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
hu: Ezen szűrők használatához a <code>%(code)s</code> kódrészletnek kell szerepelnie használat előtt a sablonban.

en: Template tags
hu: Sablon címkék

en: Template tag documentation
hu: Sablon címke dokumentáció

en: Built-in tags
hu: Beépített címkék

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
hu: Ezen címkék használatához a <code>%(code)s</code> kódrészletnek kell szerepelnie használat előtt a sablonban.

en: View: %(name)s
hu: %(name)s nézet

en: Context:
hu: Környezet:

en: Templates:
hu: Sablonok:

en: Back to View documentation
hu: Vissza a nézetek dokumentációhoz

en: View documentation
hu: Nézet dokumentáció

en: Jump to namespace
hu: Ugrás a névtérhez

en: Empty namespace
hu: Üres névtér

en: Views by namespace %(name)s
hu: %(name)s névtérhez tartozó nézetek

en: Views by empty namespace
hu: Névtér nélküli nézetek

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
hu: 
        Nézet függvény: <code>%(full_name)s</code>. Név: <code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
hu: címke:

en: filter:
hu: szűrő:

en: view:
hu: nézet:

en: App %(app_label)r not found
hu: %(app_label)r alkalmazás nem található

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
hu: %(model_name)r modell nem található a következő alkalmazásban: %(app_label)r

en: model:
hu: modell:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
hu: a kapcsolódó '%(app_label)s.%(data_type)s' objektum

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
hu: kapcsolódó '%(app_label)s.%(object_name)s' objektumok

en: all %s
hu: minden %s

en: number of %s
hu: %s mennyisége

en: %s does not appear to be a urlpattern object
hu: %s nem tűnik egy urlpattern objektumnak.
