django - en to ky translation catalogue (66 entries)

en: Administrative Documentation
ky: Башкармалык түшүндүрмөсү

en: Home
ky: Башкы

en: Documentation
ky: Түшүндүрмө

en: Bookmarklets
ky: Букмарклеттер

en: Documentation bookmarklets
ky: букмарклет түшүндүрмөсү

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
ky: Букмарклетти орнотуу үчүн шилтемени кыстырмалар панелине сүйрөңүз же шилтемени оң чыкылдатып андан соң кыстырмаларыңызга кошуп алыңыз. Азыр букмарклетти сайттын бүт бетинен тандап алсаңыз болот.

en: Documentation for this page
ky: Бул барактын түшүндүрмөсү

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
ky: Бул баракты жараткан көрүнүш үчүн сиз каалаган барактагы түшүндүрмөдөн секирип өтүңүз.

en: Tags
ky: Тегдер

en: List of all the template tags and their functions.
ky: Бүт калып тегдердин жана алардын кызматынын тизмеси

en: Filters
ky: Чыпкалар

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
ky: Чыпкалар чыгуучу агымды өзгөртүү үчүн калыптагы өзгөрмөгө жасалуучу аракет болуп саналат.

en: Models
ky: Моделдер

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
ky: Моделдер системдеги бүт обекттер жана алардын талаалардын ачыкталышы. Ар бир модел өзүнө талааларды камтыйт. Алар өз учурунда калыптуу өзгөрмөлөр катары жетүүнү камсыз кылат.

en: Views
ky: Көрүнүштөр

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
ky: Ачык саттагы ар бир барак көрүнүш аркылуу чыгарылган. Көрүнүш баракты чыгаруу үчүн кайсы калып колдонууларын жана кайсы обекттер жеткиликтүү экендигин аныктайт.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
ky: Браузер үчүн башкаруу кызматына тез жетүү үчүн куралдар.

en: Please install docutils
ky: түшүндүрмө утилитасын орнотуңуз.

en: The admin documentation system requires Python’s <a href="%(link)s">docutils</a> library.
ky: Башкармалыктын түшүндүрмө системи Питондун <a href="%(link)s">docutils</a> китепканасын талап кылат.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
ky: Башкаруучудан <a href="%(link)s">түшүндүрмө утилитасын</a>орнотууну сураңыз.

en: Model: %(name)s
ky: Модел: %(name)s

en: Fields
ky: Талаалар

en: Field
ky: Талаа

en: Type
ky: Тип

en: Description
ky: Ачыктоо

en: Methods with arguments
ky: аргументүү ыкма

en: Method
ky: Ыкма

en: Arguments
ky: Аргумент

en: Back to Model documentation
ky: Модел түшүндүрмөсүнө кайт

en: Model documentation
ky: Модел түшүндүрмөсү

en: Model groups
ky: Модел тайпасы

en: Templates
ky: Калыптар

en: Template: %(name)s
ky: Калып: %(name)s

en: Template: <q>%(name)s</q>
ky: Калып: <q>%(name)s</q>

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template <q>%(name)s</q>:
ky: <q>%(name)s</q>калыбы үчүн жолду издөө:

en: (does not exist)
ky: (табылган жок)

en: Back to Documentation
ky: Түшүндүрмөгө кайт

en: Template filters
ky: Калып чыпкалары

en: Template filter documentation
ky: Калып чыпкалары түшүндүрмөсү

en: Built-in filters
ky: Бар чыпкалар

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
ky: Бул чыпкаларды колдонуудан мурда калыбыңызга <code>%(code)s</code>коюңуз.

en: Template tags
ky: Калып тегдер

en: Template tag documentation
ky: Калып тегдер түшүндүрмөсү

en: Built-in tags
ky: Мурдатан бар тегдер

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
ky: Тегдерди колдонуш үчүн:  тегди колдонуудан мурда калыбыңызга<code>%(code)s</code>коюңуз.

en: View: %(name)s
ky: Көрүнүш: %(name)s

en: Context:
ky: Мазмун:

en: Templates:
ky: Калыптар:

en: Back to View documentation
ky: Көрүнүш түшүндүрмөсүнө кайт

en: View documentation
ky: Көрүнүш түшүндүрмөсү

en: Jump to namespace
ky: ысым мейкиндигине өтүү

en: Empty namespace
ky: бош ысым мейкиндиги

en: Views by namespace %(name)s
ky: %(name)sысым мейкиндиги боюнча көрүү

en: Views by empty namespace
ky: бош ысым мейкиндиги боюнча көрүү

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
ky: 
    Көрүнүш функциасы: <code>%(full_name)s</code>.Аты:<code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
ky: тег:

en: filter:
ky: чыпка:

en: view:
ky: көрүнүш:

en: App %(app_label)r not found
ky: %(app_label)r колдонмосу табылган жок

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
ky: %(app_label)r колдонмосунда %(model_name)r модели табылбады

en: model:
ky: модел:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
ky: байланышкан `%(app_label)s.%(data_type)s` обектиси

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
ky: байланышкан `%(app_label)s.%(object_name)s` обекттери

en: all %s
ky: Бүт %s

en: number of %s
ky: %s саны

en: %s does not appear to be a urlpattern object
ky: %s урлкалып обектисине тиешеси жок
