django - en to mn translation catalogue (66 entries)

en: Administrative Documentation
mn: Удирдлагын баримт

en: Home
mn: Админ эхлэл

en: Documentation
mn: Баримтжуулалт

en: Bookmarklets
mn: Bookmarklet-ууд

en: Documentation bookmarklets
mn: Мookmarklet-уудын баримтжуулалт

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
mn: Bookmarklet тэмдэглэл суулгахын тулд холбоосыг өөрийн bookmark талбар руу чирэх эсвэл хулганы баруун даралт дарж bookmark -т нэмэх сонголтыг сонгоно. Ингэснээр аль ч хуудаснаас bookmarklet-ээ сонгох боломжтой болно.

en: Documentation for this page
mn: Энэ хуудасны баримтжуулалт

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
mn: Таныг ямар ч хамаагүй хуудаснаас тухайн хуудсыг гаргаж байгаа баримтжуулалтанд аваачна.

en: Tags
mn: Таг-ууд

en: List of all the template tags and their functions.
mn: Бүх загваруудын шошго мөн тэдний функц

en: Filters
mn: Шүүлтүүрүүд

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
mn: Шүүлтүүр нь тэмплэйтийн илэрцэд хувисагчаар оролцох үйлдэл

en: Models
mn: Моделууд

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
mn: Model-ууд бол системтэй холбоотой талбарууд бүхий объектуудын тайлбар, Model бүр тэмплэйт хувьсагч болох боломтой талбаруудтай

en: Views
mn: View-үүд

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
mn: Нийтэд ил хуудас бүр view-ээс бүтнэ. View нь ямар объектийг, тухайн template-д  ашиглахыг тодорхойлно.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
mn: Админы ажиллагаанд хурдан нэвтрэхын тулд таны вэб хөтөчид зориулагдсан хэрэгсэл.

en: Please install docutils
mn: docutils ийг суулгана уу

en: The admin documentation system requires Python's <a href="%(link)s">docutils</a> library.
mn: Админ хэсгийн баримтжуулалтын ажиллуулхад  Python ийн <a href="%(link)s">docutils</a> санг суулгах шаардлагатай.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
mn: Админуудаас <a href="%(link)s">docutils</a> санг суулгасан эсхийг асууна уу.

en: Model: %(name)s
mn: Модель: %(name)s

en: Fields
mn: Талбарууд

en: Field
mn: Талбар

en: Type
mn: Төрөл

en: Description
mn: Товчхон

en: Methods with arguments
mn: Аргументтэй функцүүд

en: Method
mn: Функц

en: Arguments
mn: Аргументүүд

en: Back to Model documentation
mn: Моделийн баримтруу буцах

en: Model documentation
mn: Моделийн баримт

en: Model groups
mn: Модел бүлэгүүд

en: Templates
mn: Загварууд

en: Template: %(name)s
mn: Загвар: %(name)s

en: Template: "%(name)s"
mn: Загвар: "%(name)s"

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template "%(name)s":
mn: "%(name)s" тэмплэйтын зам хайх

en: (does not exist)
mn: (Оршдоггүй)

en: Back to Documentation
mn: Баримтруу буцах

en: Template filters
mn: Загвар шүүлт

en: Template filter documentation
mn: Загвар шүүлтийн баримт

en: Built-in filters
mn: Өгөгдмөл шүүлтүүрүүд

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
mn: Энэ шошгыг ашиглахын тулд үүнийг <code>%(code)s</code> шошгоны өмнө загвар дотроо бич

en: Template tags
mn: Загвар шошго

en: Template tag documentation
mn: Template tag баримтжуулалт

en: Built-in tags
mn: Өгөгдмөл шошгууд

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
mn: Энэ шошгыг ашиглахын тулд үүнийг <code>%(code)s</code> шошгоны өмнө загвар дотроо бич

en: View: %(name)s
mn: Харагдац: %(name)s

en: Context:
mn: Уул үг:

en: Templates:
mn: Загварууд:

en: Back to View documentation
mn: Харагдац баримтруу буцах

en: View documentation
mn: Харагдац баримт

en: Jump to namespace
mn: Хоосон зай үүсгэх

en: Empty namespace
mn: Хоосон нэрний зай

en: Views by namespace %(name)s
mn: %(name)s нэрсээр харах

en: Views by empty namespace
mn: Хоосон зайгаар харах

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
mn: 
    Функц харах: <code>%(full_name)s</code>. Нэр: <code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
mn: шошго:

en: filter:
mn: шүүлтүүр:

en: view:
mn: харах:

en: App %(app_label)r not found
mn: %(app_label)r аппликэйшн олдсонгүй

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
mn:   %(app_label)r програмд %(model_name)r модел олдсонгүй

en: model:
mn: модел:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
mn: холбогдох `%(app_label)s.%(data_type)s`объект

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
mn: холбогдох `%(app_label)s.%(object_name)s` объектууд

en: all %s
mn: бүх %s

en: number of %s
mn: %s-ийн тоо

en: %s does not appear to be a urlpattern object
mn: %s нь url хэлбэрийн объект биш байна
