django - en to ms translation catalogue (63 entries)

en: Administrative Documentation
ms: Dokumentasi Pentadbiran

en: Home
ms: Utama

en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: Bookmarklets
ms: Penanda

en: Documentation bookmarklets
ms: Dokumentasi penanda

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
ms: Untuk memasang penanda, heret pautan ke palang-alat penanda-buku, atau klik-kanan pada pautan dan tambahkan ke penanda-buku anda. Kini anda boleh memilih penanda itu daripada mana-mana ruangan di laman.

en: Documentation for this page
ms: Dokumentasi untuk ruangan ini

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
ms: Membawa anda daripada mana-mana ruangan kepada dokumentasi bagi pemandangan yang menjana ruang itu.

en: Tags
ms: Tag-tag

en: List of all the template tags and their functions.
ms: Senarai kesemua tag templat dan fungsiannya.

en: Filters
ms: Tapisan

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
ms: Tapisan adalah tindakan yang boleh digunakan pada pembolehubah didalam templat untuk mengubah outputnya.

en: Models
ms: Model-model

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
ms: Model-model adalah penerangan bagi semua objek-objek didalam sistem dan medan-medan yang berkaitan. Setiap model mempunyai senarai medan-medan yang boleh diakses sebagai tempat pembolehubah.

en: Views
ms: Pemandangan

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
ms: Setiap ruangan pada laman awan dihasilkan daripada pemandangan. Pemandangan menakrifkan templat mana yang diguna-pakai untuk menghasilkan ruangan itu dan objek mana yang boleh digunakan bersama templat itu.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
ms: Alat-alat untuk pelayar anda untuk mengakses fungsian pentadbiran secara pantas.

en: Please install docutils
ms: Sila pasang docutils

en: The admin documentation system requires Python’s <a href="%(link)s">docutils</a> library.
ms: Sistem dokumentasi pentadbiran memerlukan perpustakaan <a href="%(link)s">docutils</a> Python.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
ms: Sila mohon pada pentadbir-pentadbir anda untuk memasang <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Fields
ms: Medan-medan

en: Field
ms: Medan

en: Type
ms: Jenis

en: Description
ms: Penerangan

en: Methods with arguments
ms: Kaedah dengan argumen

en: Method
ms: Kaedah

en: Arguments
ms: Argumen

en: Back to Model documentation
ms: Patah balik ke dokumentasi Model

en: Model documentation
ms: Dokumentasi Model

en: Model groups
ms: Kumpulan-kumpulan Model

en: Templates
ms: Templat-templat

en: Template: %(name)s
ms: Templat: %(name)s

en: Template: <q>%(name)s</q>
ms: Templat: <q>%(name)s</q>

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template <q>%(name)s</q>:
ms: Cari laluan untuk templat <q>%(name)s</q>:

en: (does not exist)
ms: (tidak wujud)

en: Back to Documentation
ms: Patah balik ke Dokumentasi

en: Template filters
ms: Penapisan templat

en: Template filter documentation
ms: Dokumentasi penapisan templat

en: Built-in filters
ms: Penapisan terbina-dalam

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
ms: Untuk menggunakan tapisan-tapisan ini, letakkan <code>%(code)s</code> didalam templat anda sebelum menggunakan tapisan itu.

en: Template tags
ms: Tag-tag templat

en: Template tag documentation
ms: Dokumentasi tag templat

en: Built-in tags
ms: Tag-tag terbina-dalam

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
ms: Untuk menggunakan tag-tag ini, letakkan <code>%(code)s</code> didalam templat anda sebelum menggunakan tag itu.

en: View: %(name)s
ms: Pemandagan: %(name)s

en: Context:
ms: Konteks:

en: Templates:
ms: Templat-templat:

en: Back to View documentation
ms: Patah balik ke Dokumentasi Pemandangan

en: View documentation
ms: Dokumentasi Pemandangan

en: Jump to namespace
ms: Lompat ke ruangnama

en: Empty namespace
ms: Ruangnama koson

en: Views by namespace %(name)s
ms: Pemandangan berdasakran ruangnama %(name)s

en: Views by empty namespace
ms: Pemandangan berdasarkan ruangnama kosong

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
ms: 
    Fungsi Pemandangan: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.

en: filter:
ms: tapis:

en: view:
ms: lihat:

en: App %(app_label)r not found
ms: App %(app_label)r tidak dijumpai

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
ms: Model %(model_name)r tidak dijumpai didalam app %(app_label)r

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
ms: objek `%(app_label)s.%(data_type)s` berkaitan

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
ms: objek-objek `%(app_label)s.%(object_name)s` berkaitan

en: all %s
ms: semua %s

en: number of %s
ms: bilangan %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
ms: %s nampaknya bukan objek urlpattern
