django - en to nn translation catalogue (60 entries)

en: Administrative Documentation
nn: Administrasjons-dokumentasjon

en: Home
nn: Heim

en: Documentation
nn: Dokumentasjon

en: Bookmarklets
nn: Bokmerke

en: Documentation bookmarklets
nn: Dokumentasjonsbokmerke

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
nn: For å installere bokmerke, dra lenkja til verktøylinja for bokmerke, eller høgreklikk og legg til i dine bokmerke. No kan du velje bokmerket frå kva for helst side på nettstaden.

en: Documentation for this page
nn: Dokumentasjon for denne sida

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
nn: Hopp frå kva som helst side til dokumentasjonen for visingsfunksjonen som genererte sida.

en: Tags
nn: Taggar

en: List of all the template tags and their functions.
nn: Liste over alle mal-taggar og funksjonane deira.

en: Filters
nn: Filter

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
nn: Filter er handlingar som kan bli brukt på variablar i ein mal for å endre utdata.

en: Models
nn: Modellar

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
nn: Modellar er beskrivingar av alle objekta i eit system og tilhøyrande felt. Kvar modell har ein liste over felt som kan bli brukt som mal-variablar.

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
nn: Kvar side på den offentlege nettstaden er generert av ein view. Viewen definerer kva for ein mal som blir brukt til å generere sida og kva for nokre objekt som er tilgjengelege for den malen.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
nn: Verktøy for nettlesaren din for å få rask tilgang til admin-funksjonalitet

en: Please install docutils
nn: Installer docutils

en: The admin documentation system requires Python’s <a href="%(link)s">docutils</a> library.
nn: Admin-verktøyet sitt dokumentasjonssystem behøver Python sitt <a href="%(link)s">docutils</a>-bibliotek.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
nn: Spør administratorane dine om å installere <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Model: %(name)s
nn: Modell: %(name)s

en: Fields
nn: Felt

en: Field
nn: Felt

en: Description
nn: Beskriving

en: Methods with arguments
nn: Metodar med argument

en: Method
nn: Metode

en: Arguments
nn: Argument

en: Back to Model documentation
nn: Attende til Modelldokumentasjon

en: Model documentation
nn: Modelldokumentasjon

en: Model groups
nn: Modellgrupper

en: Templates
nn: Malar

en: Template: %(name)s
nn: Mal: %(name)s

en: Template: <q>%(name)s</q>
nn: Mal: <q>%(name)s</q>

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template <q>%(name)s</q>:
nn: Søkjebane for mal <q>%(name)s</q>:

en: (does not exist)
nn: (finnast ikkje)

en: Back to Documentation
nn: Attende til Dokumentasjon

en: Template filters
nn: Malfilter

en: Template filter documentation
nn: Malfilterdokumentasjon

en: Built-in filters
nn: Innbygde filter

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
nn: For å bruke desse filtera, set inn <code>%(code)s</code> i malen før du brukar filteret.

en: Template tags
nn: Maltaggar

en: Template tag documentation
nn: Maltagdokumentasjon

en: Built-in tags
nn: Innebygde taggar

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
nn: For å bruke desse taggane, set inn <code>%(code)s</code> i malen før du brukar taggen.

en: Context:
nn: Kontekst:

en: Templates:
nn: Malar:

en: Back to View documentation
nn: Attende til Viewdokumentasjon

en: View documentation
nn: Viewdokumentasjon

en: Jump to namespace
nn: Gå til namnerom

en: Empty namespace
nn: Tomt namnerom

en: Views by namespace %(name)s
nn: Views etter namnerom %(name)s

en: Views by empty namespace
nn: Views etter tomt namnerom

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
nn: 
     Viewfunksjon: <code>%(full_name)s</code>. Namn: <code>%(url_name)s</code>.

en: App %(app_label)r not found
nn: Applikasjon %(app_label)r ikkje funne

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
nn: Kunne ikkje finne modellen %(model_name)r i applikasjonen %(app_label)r

en: model:
nn: modell:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
nn: det relaterte `%(app_label)s.%(data_type)s`-objektet

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
nn: relaterte `%(app_label)s.%(object_name)s`-objekt

en: all %s
nn: alle %s

en: number of %s
nn: tal på %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
nn: %s ser ikkje ut til å vere eit urlpattern-objekt
