django - en to tg translation catalogue (61 entries)

en: Administrative Documentation
tg: Хуччатгузории рохбарият

en: Home
tg: Асосӣ

en: Documentation
tg: Хуҷҷатгузорӣ

en: Bookmarklets
tg: Гузориш

en: Documentation bookmarklets
tg: Хуҷҷатгузорӣ

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
tg: Барои ба панели гузоришот ворид сохтани сурогаи сомонаи мазкур ба равзанаи гузоришот ,бо пахши тугмаи чапи муш сурогаро дохил кунед.Акнун шумо аз тамоми саҳифаҳои сомона ба ин суроға дастрасӣ пайдо кардед.

en: Documentation for this page
tg: Хуҷҷатгузорӣ барои саҳифаи мазкур

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
tg: Аз тамоми саҳифаҳо бв ҳуҷҷатгузории view, ки ин саҳифаро табдил медиҳад, раҳнамоӣ месозад

en: Tags
tg: Тегҳо

en: List of all the template tags and their functions.
tg: Руйхати хама template -ҳо ва функқияи онхо

en: Filters
tg: Поло-ҳо (Filters)

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
tg: Полоҳо(Filters) - ин амалиётест ,ки барои тағйирдиҳии инъикоси шаблонҳо иҷро мешавад

en: Models
tg: Моделҳо

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
tg: Моделҳо - ин рӯйхати ҳамаи объектҳо ва майдонҳои ба онҳо алоқандӣ дар система мавҷудбуда аст.Ҳар як модел руйхати майдонҳои худро дорад, ки дар шаблонҳо ба сифати тағйирёбанда истифода бурда мешаванд.

en: Views
tg: View

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
tg: Ҳар як саҳифаи сомона тавассути view сохта мешавад. View муайян месозад, ки кадом шаблон барои сохтанисаҳифа истифода мешавад ва кадом кадом объектҳо дар он дастрасанд.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
tg: Асбобҳо барои браузери шумо, барои дастрасии зуд ба қисми маъмурияти сомона(Гузоришот)

en: Please install docutils
tg: Хоҳиш менамоем, docutil-ро танзим(install) кунед

en: The admin documentation system requires Python's <a href="%(link)s">docutils</a> library.
tg: Барои фаъолияти маъмурияти системаи ҳуҷҷатгузорӣ, бояд пакетҳои <a href="%(link)s">docutils</a> -b Pythonтанзим карда шуда бошанд.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
tg: Хоҳишмандем аз маъмурият дархости танзими <a href="%(link)s">docutils</a> -ро кунед.

en: Model: %(name)s
tg: Модел: %(name)s

en: Fields
tg: Майдонҳо

en: Field
tg: Майдон

en: Type
tg: Намуд

en: Description
tg: Тавсиф

en: Methods with arguments
tg: Усулҳо бо санадҳо

en: Method
tg: Усул

en: Arguments
tg: Санадҳо

en: Back to Model documentation
tg: Ба қафо, ба қисми ҳуҷҷатгузории моделҳо

en: Model documentation
tg: Ҳуҷҷатгузории моделҳо

en: Model groups
tg: Гурӯҳы моделҳо

en: Templates
tg: Нусхаҳо

en: Template: %(name)s
tg: Нусхаи: %(name)s

en: (does not exist)
tg: (вуҷуд надорад)

en: Back to Documentation
tg: Ба қафо, ба қисми ҳуҷҷатгузорӣ

en: Template filters
tg: Полоҳо(Filters)-и нусхаҳо

en: Template filter documentation
tg: Нусхаи ҳуҷҷатгузории полоҳо

en: Built-in filters
tg: Бо полоҳо(filters) сохташуда.

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
tg: Барои истифодаи ин поло(filter), <code>%(code)s</code> - ро дар нусхаи худ бо истифода аз полоҳо (Filters) ҷой диҳед.

en: Template tags
tg: Теги шаблонов

en: Template tag documentation
tg: Ҳуҷатгузории нусхаи тегҳо

en: Built-in tags
tg: Тегҳои сохташуда

en: Context:
tg: Контекст:

en: Templates:
tg: Нусхаҳо:

en: Back to View documentation
tg: Ба қафо ба қисми намоиш(View)

en: View documentation
tg: Ҳуҷҷатгузории view

en: Jump to namespace
tg: Гузариш ба майдони номҳо

en: Empty namespace
tg: Майдони номҳои фарох

en: Views by namespace %(name)s
tg: View дар майдони номҳо %(name)s

en: Views by empty namespace
tg: View дар майдони номҳои фарох

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
tg: 
    View-функсия: <code>%(full_name)s</code>. Номи url-нусхаҳо: <code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
tg: тег:

en: filter:
tg: Поло(filter):

en: App %(app_label)r not found
tg: Барномаи «%(app_label)r» ёфт нашуд

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
tg: Модели %(model_name)r дар барномаи %(app_label)r ёфт нашуд

en: model:
tg: модел:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
tg: Объектҳои вобаста `%(app_label)s.%(data_type)s`

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
tg: Объектҳои алоқаманд `%(app_label)s.%(object_name)s`

en: all %s
tg: ҳамаи %s

en: number of %s
tg: миқдори %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
tg: %s ба объекти urlpattern монанд нест.
