django - en to el translation catalogue (74 entries)

en: Personal info
el: Προσωπικές πληροφορίες

en: Permissions
el: Δικαιώματα

en: Important dates
el: Σημαντικές ημερομηνίες

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
el: Το αντικείμενο %(name)s με πρωτεύον κλειδί %(key)r δεν υπάρχει.

en: Password changed successfully.
el: Το συνθηματικό αλλάχτηκε με επιτυχία.

en: Change password: %s
el: Αλλαγή συνθηματικού: %s

en: Authentication and Authorization
el: Πιστοποίηση και Εξουσιοδότηση

en: password
el: συνθηματικό

en: last login
el: τελευταία σύνδεση

en: No password set.
el: Δεν έχει τεθεί συνθηματικό.

en: Invalid password format or unknown hashing algorithm.
el: Μη έγκυρη μορφή συνθηματικού ή άγνωστος αλγόριθμος hashing.

en: The two password fields didn’t match.
el: Τα δύο πεδία κωδικών δεν ταιριάζουν.

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Password confirmation
el: Επιβεβαίωση συνθηματικού

en: Enter the same password as before, for verification.
el: Εισάγετε το ίδιο συνθηματικό όπως πρίν, για επιβεβαίωση.

en: Raw passwords are not stored, so there is no way to see this user’s password, but you can change the password using <a href="{}">this form</a>.
el: Οι ακατέργαστοι κωδικοί δεν αποθηκεύονται, οπότε δεν υπάρχει τρόπος να δείτε τον κωδικό αυτού του χρήστη, αλλά μπορείτε να τον αλλάξετε χρησιμοποιώντας <a href="{}">αυτή τη φόρμα</a>.

en: Please enter a correct %(username)s and password. Note that both fields may be case-sensitive.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα σωστό %(username)s και κωδικό. Σημειωτέον ότι και τα δύο πεδία κάνουν διάκριση μεταξύ πεζών-κεφαλαίων.

en: This account is inactive.
el: Αυτός ο λογαριασμός είναι ανενεργός.

en: New password
el: Νέο συνθηματικό

en: New password confirmation
el: Επιβεβαίωση νέου συνθηματικού

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
el: Το παλιό συνθηματικό σας δόθηκε λανθασμένα. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Old password
el: Παλιό συνθηματικό

en: Password (again)
el: Συνθηματικό (ξανά)

en: algorithm
el: αλγόριθμος

en: iterations
el: Επαναλήψεις

en: variety
el: ποικιλία

en: version
el: έκδοση

en: memory cost
el: κόστος μνήμης

en: time cost
el: χρονικό κόστος

en: parallelism
el: παραλληλισμός

en: name
el: όνομα

en: content type
el: τύπος περιεχομένου

en: codename
el: κωδικό όνομα

en: permission
el: δικαίωμα

en: permissions
el: διακαιώματα

en: group
el: ομάδα

en: groups
el: ομάδες

en: superuser status
el: κατάσταση υπερχρήστη

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
el: Υποδηλώνει ότι ο συγκεκριμένος χρήστης έχει όλα τα δικαιώματα χωρίς να χρειάζεται να τα παραχωρήσετε ξεχωριστά.

en: The groups this user belongs to. A user will get all permissions granted to each of their groups.
el: Οι ομάδες που ανοίκει ο χρήστης. Ένας χρήστης θα έχει όλες τις άδειες που έχουν δωθεί  σε κάθε μια από τις ομάδες.

en: user permissions
el: δικαιώματα χρήστη

en: Specific permissions for this user.
el: Συγκεκριμένα δικαιώματα για αυτόν τον χρήστη.

en: username
el: όνομα χρήστη

en: Required. 150 characters or fewer. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
el: Απαραίτητο. 150 ή λιγότερους χαρακτήρες. Μόνο γράμματα, ψηφία και @/./+/-/_.

en: A user with that username already exists.
el: Υπάρχει ήδη ένας χρήστης με αυτό το όνομα.

en: first name
el: όνομα

en: last name
el: επώνυμο

en: email address
el: διεύθυνση email

en: staff status
el: Κατάσταση προσωπικού

en: Designates whether the user can log into this admin site.
el: Ορίζει αν ο χρήστης μπορεί να συνδεθεί στο χώρο διαχείρισης.

en: active
el: ενεργό

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
el: Υποδηλώνει αν ο συγκεκριμένος χρήστης μπορεί να θεωρηθεί ενεργός. Προτιμήστε την επεπιλογή αυτής της επιλογής αντί του να πραγματοποιήσετε διαγραφή του χρήστη.

en: date joined
el: ημερομηνία ένταξης

en: user
el: χρήστης

en: users
el: χρήστες

en: This password is too short. It must contain at least %(min_length)d character. | This password is too short. It must contain at least %(min_length)d characters.
el[0]: Αυτό το συνθηματικό είναι πολύ μικρό. Πρέπει να περιέχει τουλάχιστον %(min_length)d χαρακτήρα.
el[1]: Αυτό το συνθηματικό είναι πολύ μικρό. Πρέπει να περιέχει τουλάχιστον %(min_length)d χαρακτήρες.

en: Your password must contain at least %(min_length)d character. | Your password must contain at least %(min_length)d characters.
el[0]: Το συνθηματικό σας πρέπει να έχει τουλάχιστον %(min_length)d χαρακτήρα.
el[1]: Το συνθηματικό σας πρέπει να έχει τουλάχιστον %(min_length)d χαρακτήρες.

en: The password is too similar to the %(verbose_name)s.
el: Το συνθηματικό μοιάζει πολύ με το %(verbose_name)s.

en: Your password can’t be too similar to your other personal information.
el: Ο κωδικός σας δεν μπορεί να μοιάζει τόσο με τα άλλα προσωπικά σας στοιχεία.

en: This password is too common.
el: Πολύ κοινό συνθηματικό.

en: Your password can’t be a commonly used password.
el: Ο κωδικός σας δεν μπορεί να είναι τόσο συνηθισμένος.

en: This password is entirely numeric.
el: Αυτό το συνθηματικό αποτελείται μόνο απο αριθμούς.

en: Your password can’t be entirely numeric.
el: Ο κωδικός σας δε μπορεί να αποτελείται μόνον από αριθμούς.

en: Password reset on %(site_name)s
el: Επαναφορά συνθηματικού για το %(site_name)s

en: Enter a valid username. This value may contain only English letters, numbers, and @/./+/-/_ characters.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο όνομα χρήστη. Θα πρέπει να περιέχει μόνο Αγγλικούς χαρακτήρες, αριθμούς και τους χαρακτήρες @/./+/-/_.

en: Enter a valid username. This value may contain only letters, numbers, and @/./+/-/_ characters.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο όνομα χρήστη. Θα πρέπει να περιέχει μόνο γράμματα, αριθμούς και τους χαρακτήρες @/./+/-/_ characters.

en: Logged out
el: Έγινε αποσύνδεση

en: Password reset
el: Επαναφορά συνθηματικού

en: Password reset sent
el: Η επαναφορά συνθηματικού εστάλει

en: Enter new password
el: Εισάγετε νεό συνθηματικό

en: Password reset unsuccessful
el: Ανεπιτυχής επαναφορά κωδικού

en: Password reset complete
el: Ολοκλήρωση επαναφοράς συνθηματικού

en: Password change
el: Αλλαγή συνθηματικού

en: Password change successful
el: Επιτυχής αλλαγή συνθηματικού
