django - en to nb translation catalogue (77 entries)

en: Personal info
nb: Personlig informasjon

en: Permissions
nb: Rettigheter

en: Important dates
nb: Viktige datoer

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
nb: %(name)s-objekt med primærnøkkelen %(key)r finnes ikke.

en: Password changed successfully.
nb: Passordet er endret.

en: Change password: %s
nb: Endre passord: %s

en: Authentication and Authorization
nb: Autentisering og autorisasjon

en: password
nb: passord

en: last login
nb: siste innlogging

en: No password set.
nb: Passord ikke satt.

en: Invalid password format or unknown hashing algorithm.
nb: Ugyldig passordformat eller ukjent hash-algoritme.

en: The two password fields didn’t match.
nb: De to passordfeltene er ikke like.

en: Password
nb: Passord

en: Password confirmation
nb: Passordbekreftelse

en: Enter the same password as before, for verification.
nb: Skriv inn det samme passordet som tidligere, for verifisering.

en: Raw passwords are not stored, so there is no way to see this user’s password, but you can change the password using <a href="{}">this form</a>.
nb: Selve passordet lagres ikke, så det finnes ingen måte å se denne brukerens passord på. Du kan endre passordet med <a href="{}">dette skjemaet</a>.

en: Please enter a correct %(username)s and password. Note that both fields may be case-sensitive.
nb: Vennligst oppgi korrekt %(username)s og passord. Merk at det kan være forskjell på små og store bokstaver.

en: This account is inactive.
nb: Denne kontoen er inaktiv.

en: Email
nb: E-post

en: New password
nb: Nytt passord

en: New password confirmation
nb: Bekreft nytt passord

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
nb: Ditt gamle passord er galt. Vennligst prøv igjen.

en: Old password
nb: Gammelt passord

en: Password (again)
nb: Passord (gjenta)

en: algorithm
nb: algoritme

en: iterations
nb: iterasjoner

en: variety
nb: variasjon

en: version
nb: versjon

en: memory cost
nb: minnekostnad

en: time cost
nb: tidskostnad

en: parallelism
nb: parallellitet

en: work factor
nb: arbeidsfaktor

en: checksum
nb: sjekksum

en: block size
nb: blokkstørrelse

en: name
nb: navn

en: content type
nb: innholdstype

en: codename
nb: kodenavn

en: permission
nb: rettighet

en: permissions
nb: rettigheter

en: group
nb: gruppe

en: groups
nb: grupper

en: superuser status
nb: superbruker

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
nb: Angir at denne brukeren har alle rettigheter uten å eksplisitt sette dem.

en: The groups this user belongs to. A user will get all permissions granted to each of their groups.
nb: Gruppene denne brukeren er tilknyttet. En bruker vil ha alle rettigheter tilhørende gruppene han/hun er medlem av.

en: user permissions
nb: Brukerrettigheter

en: Specific permissions for this user.
nb: Spesifikke tilganger for denne brukeren.

en: username
nb: brukernavn

en: Required. 150 characters or fewer. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
nb: Påkrevet. 150 tegn eller færre. Kun bokstaver, tall og @/./+/-/_.

en: A user with that username already exists.
nb: Det eksisterer allerede en bruker med dette brukernavnet.

en: first name
nb: fornavn

en: last name
nb: etternavn

en: email address
nb: e-postadresse

en: staff status
nb: administrasjonsstatus

en: Designates whether the user can log into this admin site.
nb: Angir at brukeren kan logge inn på denne administrasjonssiden.

en: active
nb: aktiv

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
nb: Angir at denne brukeren er aktiv. Avmerk denne i stedet for å slette kontoen.

en: date joined
nb: registrert

en: user
nb: bruker

en: users
nb: brukere

en: This password is too short. It must contain at least %(min_length)d character. | This password is too short. It must contain at least %(min_length)d characters.
nb[0]: Passordet er for kort. Det må bestå av minst %(min_length)d tegn.
nb[1]: Passordet er for kort. Det må bestå av minst %(min_length)d tegn.

en: Your password must contain at least %(min_length)d character. | Your password must contain at least %(min_length)d characters.
nb[0]: Passordet ditt må bestå av minst %(min_length)d tegn.
nb[1]: Passordet ditt må bestå av minst %(min_length)d tegn.

en: The password is too similar to the %(verbose_name)s.
nb: Passordet er for likt %(verbose_name)s.

en: Your password can’t be too similar to your other personal information.
nb: Passordet ditt kan ikke være for likt dine andre personopplysninger.

en: This password is too common.
nb: Dette passordet er for vanlig.

en: Your password can’t be a commonly used password.
nb: Passordet ditt kan ikke være et ofte brukt passord.

en: This password is entirely numeric.
nb: Dette passordet inneholder bare tall.

en: Your password can’t be entirely numeric.
nb: Passordet ditt kan ikke inneholde bare tall.

en: Password reset on %(site_name)s
nb: Passord-nullstilling på %(site_name)s

en: Enter a valid username. This value may contain only letters, numbers, and @/./+/-/_ characters.
nb: Oppgi et gyldig brukernavn. Denne verdien kan kun inneholde bokstaver, tall og @/./+/-/_

en: Logged out
nb: Logget ut

en: Password reset
nb: Tilbakestilling av passord

en: Password reset sent
nb: Passord-nullstilling sendt

en: Enter new password
nb: Skriv inn nytt passord

en: Password reset unsuccessful
nb: Tilbakestilling av passord feilet

en: Password reset complete
nb: Tilbakestilling av passord fullført

en: Password change
nb: Passordbytte

en: Password change successful
nb: Passordbytte gjennomført
