django - en to ro translation catalogue (76 entries)

en: Personal info
ro: Informații personale

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Important dates
ro: Date importante

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
ro: Obiectul %(name)s cu cheia primară %(key)r nu există.

en: Password changed successfully.
ro: Parolă schimbată cu succes.

en: Change password: %s
ro: Schimbă parola: %s

en: Authentication and Authorization
ro: Autentificare și autorizare

en: password
ro: parolă

en: last login
ro: ultima autentificare

en: No password set.
ro: Parola nu este setată.

en: Invalid password format or unknown hashing algorithm.
ro: Parolă nu are formatarea corectă sau algoritmul de criptare nu este cunoscut.

en: The two password fields didn’t match.
ro: Cele două parole nu corespund.

en: Password
ro: Parolă

en: Password confirmation
ro: Confirmare parolă

en: Enter the same password as before, for verification.
ro: Introduceți parola precedentă pentru confirmare.

en: Raw passwords are not stored, so there is no way to see this user’s password, but you can change the password using <a href="{}">this form</a>.
ro: Parolele nu sunt salvate în clar așa că nu poți vedea parola. O poți schimba <a href="{}">de aici</a>.

en: Please enter a correct %(username)s and password. Note that both fields may be case-sensitive.
ro: Introduceți vă rog un %(username)s corect și o parolă. Reţineţi că ambele câmpuri pot fi sensibile la litere mari şi mici.

en: This account is inactive.
ro: Acest cont este inactiv.

en: New password
ro: Parolă nouă

en: New password confirmation
ro: Confirmarea parolă nouă

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
ro: Parola veche a fost introdusă greșit. Introduceți-o din nou.

en: Old password
ro: Parolă veche

en: Password (again)
ro: Parolă (din nou)

en: algorithm
ro: algoritm

en: iterations
ro: iterații

en: variety
ro: varietate

en: version
ro: versiune

en: memory cost
ro: memorie necesară

en: time cost
ro: timp necesar

en: parallelism
ro: paralelism

en: work factor
ro: factor de efort

en: checksum
ro: sumă de control

en: name
ro: nume

en: content type
ro: tip de conținut

en: codename
ro: nume de cod

en: permission
ro: permisiune

en: permissions
ro: permisiuni

en: group
ro: grup

en: groups
ro: grupuri

en: superuser status
ro: stare superutilizator

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
ro: Marchează daca acest utilizator are toate permisiunile,  fără a le mai selecta explicit.

en: The groups this user belongs to. A user will get all permissions granted to each of their groups.
ro: Grupurile din care face parte acest utilizator. Un utilizator va obține drepturile de acces corespunzătoare grupurilor din care face parte.

en: user permissions
ro: permisiuni utilizator

en: Specific permissions for this user.
ro: Drepturile de access specifice acestui utilizator.

en: username
ro: nume utilizator

en: Required. 150 characters or fewer. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
ro: Obligatoriu. 150 de caractere sau mai puține. Numai litere, cifre și @/./+/-/_.

en: A user with that username already exists.
ro: Un utilizator cu acest nume de utilizator există deja.

en: first name
ro: Prenume

en: last name
ro: Nume

en: email address
ro: adresă de email

en: staff status
ro: stare autorizare

en: Designates whether the user can log into this admin site.
ro: Marchează dacă utilizatorul se poate autentifica în acest site de administrare.

en: active
ro: activ

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
ro: Desemnează dacă acest utilizator trebuie tratat ca activ. Deselectaţi această opţiune în loc să ştergeţi conturi.

en: date joined
ro: data înscrierii

en: user
ro: utilizator

en: users
ro: utilizatori

en: This password is too short. It must contain at least %(min_length)d character. | This password is too short. It must contain at least %(min_length)d characters.
ro[0]: Parola este prea scurtă. Trebuie să conțină cel puțin %(min_length)d caracter.
ro[1]: Parola este prea scurtă. Trebuie să conțină cel puțin %(min_length)d caractere.
ro[2]: Parola este prea scurtă. Trebuie să conțină cel puțin %(min_length)d de caractere.

en: Your password must contain at least %(min_length)d character. | Your password must contain at least %(min_length)d characters.
ro[0]: Parola trebuie să conțină cel puțin %(min_length)d caracter.
ro[1]: Parola trebuie să conțină cel puțin %(min_length)d caractere.
ro[2]: Parola trebuie să conțină cel puțin %(min_length)d de caractere.

en: The password is too similar to the %(verbose_name)s.
ro: Parola este prea asemănătoare cu %(verbose_name)s.

en: Your password can’t be too similar to your other personal information.
ro: Nu este recomandabil ca parola sa fie asemănătoare cu celelalte date personale.

en: This password is too common.
ro: Această parolă este prea răspândită.

en: Your password can’t be a commonly used password.
ro: Parola nu poate fi atât de comună.

en: This password is entirely numeric.
ro: Acestă parolă este compusă exclusiv din elemente numerice.

en: Your password can’t be entirely numeric.
ro: Parola nu poate fi doar cu numere.

en: Password reset on %(site_name)s
ro: Resetează parola pentru %(site_name)s

en: Enter a valid username. This value may contain only English letters, numbers, and @/./+/-/_ characters.
ro: Vă rugăm să folosiți un nume acceptat. Această valoare poate conține doar litere, cifre și caracterele @/./+/-/_.

en: Enter a valid username. This value may contain only letters, numbers, and @/./+/-/_ characters.
ro: Vă rugăm să folosiți un nume acceptat. Această valoare poate conține doar litere, cifre și caracterele @/./+/-/_

en: Logged out
ro: Deautentificat

en: Password reset
ro: Resetază parola

en: Password reset sent
ro: Cerea de resetare a parolei trimisă cu succes

en: Enter new password
ro: Introduceți noua parolă

en: Password reset unsuccessful
ro: Resetarea parolei nu a avut succes.

en: Password reset complete
ro: Parola a fost resetată.

en: Password change
ro: Schimbare parolă

en: Password change successful
ro: Schimbarea parolei a fost efectuată cu succes
