django - en to sq translation catalogue (74 entries)

en: Personal info
sq: Të dhëna personale

en: Permissions
sq: Leje

en: Important dates
sq: Të dhëna të rëndësishme

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
sq: S’ekziston objekt %(name)s me kyç parësor %(key)r.

en: Password changed successfully.
sq: Fjalëkalimi u ndryshua me sukses.

en: Change password: %s
sq: Ndryshoni fjalëkalimin: %s

en: Authentication and Authorization
sq: Mirëfilltësim dhe Autorizim

en: password
sq: fjalëkalim

en: last login
sq: hyrja e fundit

en: No password set.
sq: S’ka fjalëkalim të caktuar.

en: Invalid password format or unknown hashing algorithm.
sq: Format i pavlefshëm fjalëkalimi ose algoritëm i panjohur hashi.

en: The two password fields didn’t match.
sq: Dy fushat për fjalëkalim s’u përputhën.

en: Password
sq: Fjalëkalim

en: Password confirmation
sq: Ripohim fjalëkalimi

en: Enter the same password as before, for verification.
sq: Jepni, për verifikim, të njëjtin fjalëkalim si më parë.

en: Raw passwords are not stored, so there is no way to see this user’s password, but you can change the password using <a href="{}">this form</a>.
sq: Nuk depozitohen fjalëkalime të papërpunuar, ndaj s’ka ndonjë mënyrë për të parë fjalëkalimin e këtij përdoruesi, por mund ta ndryshoni fjalëkalimin duke përdorur <a href="{}">këtë formular</a>.

en: Please enter a correct %(username)s and password. Note that both fields may be case-sensitive.
sq: Ju lutemi, jepni një %(username)s dhe një fjalëkalim të saktë. Kini parasysh se që të dyja fushat mund të jenë të ndjeshme ndaj shkrimit me shkronja të mëdha ose të vogla.

en: This account is inactive.
sq: Kjo llogari s’është aktive.

en: New password
sq: Fjalëkalim i ri

en: New password confirmation
sq: Ripohim fjalëkalimi të ri

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
sq: Fjalëkalimi juaj i vjetër u dha pasaktësisht. Ju lutemi, jepeni sërish.

en: Old password
sq: Fjalëkalim i vjetër

en: Password (again)
sq: Fjalëkalim (sërish)

en: algorithm
sq: algoritëm

en: iterations
sq: përsëritje

en: salt
sq: kripë

en: variety
sq: larmi

en: memory cost
sq: kosto kujtese

en: time cost
sq: kosto në kohë

en: parallelism
sq: paralelizëm

en: name
sq: emër

en: content type
sq: lloj lënde

en: codename
sq: emër i koduar

en: permission
sq: leje

en: permissions
sq: leje

en: group
sq: grup

en: groups
sq: grupe

en: superuser status
sq: gjendje superpërdoruesi

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
sq: Përcakton që ky përdorues ka krejt lejet, pa ia akorduar ato shprehimisht.

en: The groups this user belongs to. A user will get all permissions granted to each of their groups.
sq: Grupet te të cilët bën pjesë ky përdorues. Një përdorues do të gëzojë krejt lejet e akorduara secilit te këto grupe.

en: user permissions
sq: leje përdoruesi

en: Specific permissions for this user.
sq: Leje specifike për këtë përdorues.

en: username
sq: emër përdoruesi

en: Required. 150 characters or fewer. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
sq: E domosdoshme. 150 ose më pak shenja. Vetëm shkronja, shifra, dhe @/./+/-/_ .

en: A user with that username already exists.
sq: Ka tashmë një emër të tillë përdoruesi.

en: first name
sq: emër

en: last name
sq: mbiemër

en: email address
sq: adresë email

en: staff status
sq: vend në ekip

en: Designates whether the user can log into this admin site.
sq: Përcakton nëse mund të hyjë ose jo përdoruesi te ky sajt administrimi.

en: active
sq: veprues

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
sq: Përcakton nëse ky përdorues do të duhej trajtuar si aktiv. Shpërzgjidheni këtë, në vend se të fshihni llogari.

en: date joined
sq: datë anëtarësimi

en: user
sq: përdorues

en: users
sq: përdorues

en: This password is too short. It must contain at least %(min_length)d character. | This password is too short. It must contain at least %(min_length)d characters.
sq[0]: Ky fjalëkalim është shumë i shkurtër. Duhet të përmbajë të paktën %(min_length)d shenjë.
sq[1]: Ky fjalëkalim është shumë i shkurtër. Duhet të përmbajë të paktën %(min_length)d shenja.

en: Your password must contain at least %(min_length)d character. | Your password must contain at least %(min_length)d characters.
sq[0]: Fjalëkalimi juaj duhet të përmbajë të paktën %(min_length)d shenjë.
sq[1]: Fjalëkalimi juaj duhet të përmbajë të paktën %(min_length)d shenja.

en: The password is too similar to the %(verbose_name)s.
sq: Fjalëkalimi është shumë i ngjashëm me %(verbose_name)s.

en: Your password can’t be too similar to your other personal information.
sq: Fjalëkalimi juaj s’mund të jetë shumë i ngjashëm me të dhëna të tjera tuajat personale.

en: This password is too common.
sq: Ky fjalëkalim është shumë i rëndomtë.

en: Your password can’t be a commonly used password.
sq: Fjalëkalimi juaj s’mund të jetë një fjalëkalim i përdorur rëndom.

en: This password is entirely numeric.
sq: Ky fjalëkalim është tërësisht numerik.

en: Your password can’t be entirely numeric.
sq: Fjalëkalimi juaj s’mund të jetë tërësisht numerik.

en: Password reset on %(site_name)s
sq: Ricaktim fjalëkalimi për te %(site_name)s

en: Enter a valid username. This value may contain only English letters, numbers, and @/./+/-/_ characters.
sq: Jepni një emër përdoruesi të vlefshëm. Kjo vlerë mund të përmbajë vetëm shkronja anglishtje, numra dhe shenjat @/./+/-/_ .

en: Enter a valid username. This value may contain only letters, numbers, and @/./+/-/_ characters.
sq: Jepni një emër përdoruesi të vlefshëm. Kjo vlerë mund të përmbajë vetëm shkronja, numra dhe shenjat @/./+/-/_ .

en: Logged out
sq: I dalë

en: Password reset
sq: Ricaktim fjalëkalimi

en: Password reset sent
sq: U dërgua ricaktim fjalëkalimi

en: Enter new password
sq: Jepni fjalëkalimin e ri

en: Password reset unsuccessful
sq: Ricaktimi i fjalëkalimit nuk pati sukses

en: Password reset complete
sq: Ricaktimi i fjalëkalimit u plotësua

en: Password change
sq: Ndryshim fjalëkalimi

en: Password change successful
sq: Ndryshim i suksesshëm fjalëkalimi
