django - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: Content Types
ar: أنواع المحتوى

en: python model class name
ar: اسم صنف النموذج في بايثون

en: content type
ar: نوع المحتوى

en: content types
ar: أنواع المحتوى

en: Content type %(ct_id)s object has no associated model
ar: ليس لكائن نوع المحتوى %(ct_id)s أيّ نموذج مرتبط

en: Content type %(ct_id)s object %(obj_id)s doesn’t exist
ar: كائن نوع المحتوى %(ct_id)s بالمعرّف %(obj_id)s غير موجود

en: %(ct_name)s objects don’t have a get_absolute_url() method
ar: ليس لكائنات %(ct_name)s الدالة التابِعة get_absolute_url()‎
