django - en to cs translation catalogue (7 entries)

en: Content Types
cs: Typy obsahu

en: python model class name
cs: název třídy modelu v Pythonu

en: content type
cs: typ obsahu

en: content types
cs: typy obsahu

en: Content type %(ct_id)s object has no associated model
cs: Typ obsahu %(ct_id)s nemá přidružený model.

en: Content type %(ct_id)s object %(obj_id)s doesn’t exist
cs: Objekt %(obj_id)s typu obsahu %(ct_id)s neexistuje.

en: %(ct_name)s objects don’t have a get_absolute_url() method
cs: Objektům typu %(ct_name)s chybí metoda get_absolute_url().
