django - en to da translation catalogue (7 entries)

en: Content Types
da: Indholdstyper

en: python model class name
da: klassenavn i Python-model

en: content type
da: indholdstype

en: content types
da: indholdstyper

en: Content type %(ct_id)s object has no associated model
da: Indholdstype %(ct_id)s-objekt har ingen tilhørende model

en: Content type %(ct_id)s object %(obj_id)s doesn’t exist
da: Indholdstype %(ct_id)s-objekt %(obj_id)s findes ikke

en: %(ct_name)s objects don’t have a get_absolute_url() method
da:  %(ct_name)s-objekter har ikke en get_absolute_url()-metode
