django - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Content Types
fa: نوع‌های محتوا

en: python model class name
fa: نام پایتونی کلاس مدل

en: content type
fa: نوع محتوا

en: content types
fa: نوع‌های محتوا

en: Content type %(ct_id)s object has no associated model
fa: نوع محتوای %(ct_id)s به هیچ مدلی مرتبط نشده است

en: Content type %(ct_id)s object %(obj_id)s doesn’t exist
fa: شیء %(obj_id)s از نمونه محتوای %(ct_id)s وجود ندارد

en: %(ct_name)s objects don’t have a get_absolute_url() method
fa: شیء %(ct_name)s متد get_absolute_url() را ندارد
