django - en to is translation catalogue (7 entries)

en: Content Types
is: Efnistög

en: python model class name
is: python eininga klasa nafn

en: content type
is: efnistag

en: content types
is: efnistög

en: Content type %(ct_id)s object has no associated model
is: Gerð innihalds %(ct_id)s hefur ekkert tengt módel

en: Content type %(ct_id)s object %(obj_id)s doesn’t exist
is: Gerð innihalds %(ct_id)s hlutar %(obj_id)s er ekki til

en: %(ct_name)s objects don’t have a get_absolute_url() method
is: %(ct_name)s hlutir hafa ekki get_absolute_url () aðferð
