django - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Content Types
it: Content Type

en: python model class name
it: nome della classe del modello Python

en: content types
it: content type

en: Content type %(ct_id)s object has no associated model
it: L'oggetto con content type %(ct_id)s non ha alcun modello associato

en: Content type %(ct_id)s object %(obj_id)s doesn’t exist
it: L'oggetto %(obj_id)s con content type %(ct_id)s non esiste

en: %(ct_name)s objects don’t have a get_absolute_url() method
it: Gli oggetti %(ct_name)s non hanno un metodo get_absolute_url()
