django - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Content Types
ja: コンテンツタイプ

en: python model class name
ja: Python モデルクラス名

en: content type
ja: コンテンツタイプ

en: content types
ja: コンテンツタイプ

en: Content type %(ct_id)s object has no associated model
ja: コンテンツタイプ %(ct_id)s のオブジェクトは、関連付けられたモデルを持っていません

en: Content type %(ct_id)s object %(obj_id)s doesn’t exist
ja: コンテンツタイプ %(ct_id)s のオブジェクト %(obj_id)s は存在しません

en: %(ct_name)s objects don’t have a get_absolute_url() method
ja: %(ct_name)s のオブジェクトは get_absolute_url() メソッドを持っていません
