django - en to mk translation catalogue (7 entries)

en: Content Types
mk: Типови содржини

en: python model class name
mk: име на класата за python моделoт

en: content type
mk: тип на содржина

en: content types
mk: типови содржини

en: Content type %(ct_id)s object has no associated model
mk: Типот на содржина %(ct_id)s објект нема асоциран модел

en: Content type %(ct_id)s object %(obj_id)s doesn't exist
mk: Типот на содржина %(ct_id)s објект %(obj_id)s не постои

en: %(ct_name)s objects don't have a get_absolute_url() method
mk: %(ct_name)s објекти немаат get_absolute_url() метод
