django - en to nb translation catalogue (7 entries)

en: Content Types
nb: Innholdstyper

en: python model class name
nb: python-modellklassenavn

en: content type
nb: innholdstype

en: content types
nb: innholdstyper

en: Content type %(ct_id)s object has no associated model
nb: Innholdstype %(ct_id)s objekt har ingen assosiert model

en: Content type %(ct_id)s object %(obj_id)s doesn’t exist
nb: Innholdstype %(ct_id)s objekt %(obj_id)s finnes ikke

en: %(ct_name)s objects don’t have a get_absolute_url() method
nb: %(ct_name)s-objekter har ikke get_absolute_url()-metode
