django - en to nl translation catalogue (7 entries)

en: Content Types
nl: Inhoudstypen

en: python model class name
nl: klassenaam van pythonmodel

en: content type
nl: inhoudstype

en: content types
nl: inhoudstypen

en: Content type %(ct_id)s object has no associated model
nl: Object van inhoudstype %(ct_id)s heeft geen bijbehorend model

en: Content type %(ct_id)s object %(obj_id)s doesn’t exist
nl: Object %(obj_id)s van inhoudstype %(ct_id)s bestaat niet

en: %(ct_name)s objects don’t have a get_absolute_url() method
nl: %(ct_name)s-objecten hebben geen get_absolute_url()-methode
