django - en to nn translation catalogue (7 entries)

en: Content Types
nn: Innhaldstypar

en: python model class name
nn: python-modell klassenamn

en: content type
nn: innhaldstype

en: content types
nn: innhaldstypar

en: Content type %(ct_id)s object has no associated model
nn: Innhaldstype %(ct_id)s-objektet har ingen modell knytta til seg

en: Content type %(ct_id)s object %(obj_id)s doesn’t exist
nn: Innhaldstype %(ct_id)s-objekt %(obj_id)s eksisterer ikkje

en: %(ct_name)s objects don’t have a get_absolute_url() method
nn: %(ct_name)s-objekt har ikkje ein get_absolute_url() metode
