django - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Content Types
pt: Tipos de Conteúdo

en: python model class name
pt: nome da classe do model em python

en: content type
pt: tipo de conteúdo

en: content types
pt: tipos de conteúdos

en: Content type %(ct_id)s object has no associated model
pt: Objeto do tipo de conteúdo %(ct_id)s não tem nenhum model associado

en: Content type %(ct_id)s object %(obj_id)s doesn't exist
pt: Objeto %(obj_id)s do tipo de conteúdo %(ct_id)s não existe

en: %(ct_name)s objects don't have a get_absolute_url() method
pt: Objetos %(ct_name)s não tem um método get_absolute_url()
