django - en to bs translation catalogue (12 entries)

en: Advanced options
bs: Napredna podešavanja

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
bs: Primjer: '/about/contact/'. Pazite na to da postoje i početne i završne kose crte.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
bs: Ova vrijednost smije samo sadržati slova, brijeve, tačke, donje crte, crte, kose crte i tilde.

en: title
bs: naslov

en: content
bs: sadržaj

en: enable comments
bs: omogući komentare

en: template name
bs: naziv obrazca

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
bs: Primjer: 'flatpages/contact_page.html'. Ako ovo ostavite praznim, sistem će koristiti 'flatpages/default.html'.

en: registration required
bs: registracija obavezna

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
bs: Ako je ovo obilježeno, samo će prijavljeni korisnici moći da vide ovu stranicu.

en: flat page
bs: statična stranica

en: flat pages
bs: statične stranice
