django - en to ckb translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
ckb: هەڵبژاردنە پێشکەوتووەکان

en: Flat Pages
ckb: لاپەڕە تەختەکان

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
ckb: نمونە: “/about/contact/”. دڵنیابە کە هێڵی لاری پێش و پاشت نوسیوە.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
ckb: ئەم بەهایە دەبێت تەنها پیت، ژمارە، خاڵ، ژێر هێڵ، هێڵ، هێڵی لار یان پێچ لەخۆبگرێت.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
ckb: نمونە: “/about/contact”. دڵنیابە کە هێڵی لاری پێشەوەت نوسیوە

en: URL is missing a leading slash.
ckb: URL هێڵێکی لاری سەرەتای تێدا نییە.

en: URL is missing a trailing slash.
ckb: URL هێڵێکی لاری لە دواوە کەمە.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
ckb: لاپەڕەی تەخت لەگەڵ url %(url)s پێشتر بوونی هەیە بۆ پێگەی %(site)s

en: title
ckb: ناونیشان

en: content
ckb: ناوەخن

en: enable comments
ckb: چالاککردنی سەرنجەکان

en: template name
ckb: ناوی ڕووکار

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
ckb: نمونە: “flatpages/contact_page.html”. ئەگەر ئەمە دابین نەکراوە, سیستەمەکە “flatpages/default.html” بەکاردەهێنێت.

en: registration required
ckb: تۆمارکردن داواکراوە

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
ckb: ئەگەر ئەمە هەڵبژێردرابێت، ئەوا تەنها ئەو بەکارهێنەرانەی لە ژوورەوەن دەتوانن ئەم لاپەڕە ببینن.

en: sites
ckb: ماڵپەڕەکان

en: flat page
ckb: لاپەڕەی تەخت

en: flat pages
ckb: لاپەڕە تەختەکان
