django - en to cs translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
cs: Pokročilá nastavení

en: Flat Pages
cs: Statické stránky

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
cs: Příklad: "/about/contact/". Ujistěte se, že máte počáteční a konečná lomítka.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
cs: Tato hodnota musí obsahovat pouze písmena, číslice, tečky, podtržítka, pomlčky, lomítka nebo vlnovky.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
cs: Příklad: "/about/contact". Úvodní lomítko je důležité.

en: URL is missing a leading slash.
cs: V adrese URL chybí úvodní lomítko.

en: URL is missing a trailing slash.
cs: V adrese URL chybí koncové lomítko.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
cs: Flat stránka s adresou %(url)s pro web %(site)s již existuje.

en: title
cs: titulek

en: content
cs: obsah

en: enable comments
cs: povolit komentáře

en: template name
cs: název šablony

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
cs: Příklad: "flatpages/kontaktni_stranka.html". Pokud toto není zadáno, bude použita šablona "flatpages/default.html".

en: registration required
cs: nutná registrace

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
cs: Určuje, že tuto stránku uvidí pouze přihlášení uživatelé.

en: sites
cs: weby

en: flat page
cs: statická stránka

en: flat pages
cs: statické stránky
