django - en to es_AR translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
es_AR: Opciones avanzadas

en: Flat Pages
es_AR: Páginas Estáticas

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
es_AR: Ejemplo: “/about/contact/”. Asegúrese de usar barras '/' al principio y al final.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
es_AR: Este valor debe contener solamente letras, números, puntos, guiones bajos, guiones (-), barras (/) o tildes.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
es_AR: Ejemplo: “/about/contact”. Asegúrese de usar una barra ('/') al principio.

en: URL is missing a leading slash.
es_AR: A la URL le falta una / al principio.

en: URL is missing a trailing slash.
es_AR: A la URL le falta una / al final.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
es_AR: Ya existe una flatpage con url %(url)s para el sitio %(site)s

en: title
es_AR: título

en: content
es_AR: contenido

en: enable comments
es_AR: activar comentarios

en: template name
es_AR: nombre de plantilla

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
es_AR: Ejemplo: “flatpages/contact_page.html”. Si no lo proporciona, el sistema usará “flatpages/default.html”.

en: registration required
es_AR: debe estar registrado

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
es_AR: Si está marcado, sólo los usuarios registrados podrán ver la página.

en: sites
es_AR: sitios

en: flat page
es_AR: página estática

en: flat pages
es_AR: páginas estáticas
