django - en to es_VE translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
es_VE: Opciones avanzadas

en: Flat Pages
es_VE: Páginas estáticas

en: URL
es_VE: Dirección URL

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
es_VE: Ejemplo: '/about/contact/'. Asegúrese de que pone barras al principio y al final.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
es_VE: Este valor solo puede contener letras, números, puntos, guiones bajos o medios, barras o tildes.

en: URL is missing a leading slash.
es_VE: A la URL le falta la barra inicial.

en: URL is missing a trailing slash.
es_VE: A la URL le falta la barra final.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
es_VE: La página estática con la url %(url)s ya existe para el sitio %(site)s

en: title
es_VE: título

en: content
es_VE: contenido

en: enable comments
es_VE: permitir comentarios

en: template name
es_VE: nombre de la plantilla

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
es_VE: Ejemplo: 'flatpages/contact_page.html'. Si no se proporciona uno, el sistema usará 'flatpages/default.html'.

en: registration required
es_VE: es necesario registrarse

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
es_VE: Si está marcado, sólo los usuarios registrados podrán ver la página.

en: sites
es_VE: sitios

en: flat page
es_VE: página estática

en: flat pages
es_VE: páginas estáticas
