django - en to hr translation catalogue (17 entries)

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Flat Pages
hr: Statične stranice

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
hr: Primjer: '/about/contact/'. Provjerite ako imate prvi i preostale slash-eve (/).

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
hr: Ova vrijednost može sadržavati samo slova, brojeve, točke, podvlake, crtice, kose crte ili tilde.

en: URL is missing a leading slash.
hr: URL-u nedostaje početni /.

en: URL is missing a trailing slash.
hr: URL-u nedostaje / na kraju.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
hr: Stranica sa URL-om %(url)s već postoji za web %(site)s

en: title
hr: naslov

en: content
hr: sadržaj

en: enable comments
hr: uključi komentare

en: template name
hr: ime template-a

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
hr: Primjer: 'flatpages/contact_page.html'. Ako navedeno nije definirano sistem će koristiti 'flatpages/default.html'.

en: registration required
hr: registracija obavezna

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
hr: Ako je ovo selektirano samo logirani korisnici moći će vidjeti ovu stranicu.

en: sites
hr: stranice

en: flat page
hr: statična stranica

en: flat pages
hr: statične stranice
