django - en to is translation catalogue (19 entries)

en: Advanced options
is: Ítarlegar stillingar

en: Flat Pages
is: Flatskrár

en: URL
is: Veffang

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
is: Dæmi: '/about/contact/'. Passaðu að hafa skástrik fremst og aftast.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
is: Þessi reitur má aðeins innihalda bókstafi (ekki broddstafi), tölustafi og táknin . / - _ og ~.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
is: Dæmi: '/about/contact'. Passaðu að hafa skástrik fremst.

en: URL is missing a leading slash.
is: Skástrik vantar fremst í slóð

en: URL is missing a trailing slash.
is: Skástrik vantar aftast í slóð

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
is: 'Flatpage' með slóðina %(url)s er þegar til fyrir síðuna %(site)s

en: title
is: titill

en: content
is: innihald

en: enable comments
is: virkja athugasemdir

en: template name
is: nafn sniðmáts

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
is: Dæmi: 'flatpages/contact_page.html'. Ef ekkert er gefið upp mun kerfið nota 'flatpages/default.html'.

en: registration required
is: skráning nauðsynleg

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
is: Ef þetta er valið geta eingöngu innskráðir notendur séð síðuna.

en: sites
is: vefir

en: flat page
is: flatskrá

en: flat pages
is: flatskrár
