django - en to kk translation catalogue (17 entries)

en: Advanced options
kk: Толық опциялар

en: Flat Pages
kk: Жай беттер

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
kk: Мысал: '/about/contact/'. Басында және аяғында слэштің болуын тексеріңіз.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
kk: Бұл мән тек әріптерден, сандардан, нүктелерден, төменгі сызықтардан, сызықшалардан, слэштерден немесе тильдалардан құралуы тиіс.

en: URL is missing a leading slash.
kk: URLдың басында бөлшек белгісі жоқ

en: URL is missing a trailing slash.
kk: URLдың аяғында бөлшек белгісі жоқ

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
kk: %(url)s url'ымен жайбет %(site)s сайтта бұрыннан бар

en: title
kk: атау

en: content
kk: мазмұн

en: enable comments
kk: комментарийларды рұқсат ету

en: template name
kk: шаблон атауы

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
kk: Мысал: 'flatpages/contact_page.html'. Ештенке берілмесе, 'flatpages/default.html' қолданылады.

en: registration required
kk: тіркеу қажетті

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
kk: Бұл белгіленген жағдайда, тек енген қолданушылар ғана бетті көре алады.

en: sites
kk: сайттар

en: flat page
kk: Жай бет

en: flat pages
kk: Жай беттер
