django - en to km translation catalogue (11 entries)

en: URL
km: អាស័យដ្ឋានគេហទំព័រ(URL)

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
km: ឧទាហរណ៍  '/about/contact/' ។ ត្រូវប្រាកដថាមានសញ្ញា / ទាំងនៅផ្នែកខាងមុខ និង ខាងក្រោយ។

en: title
km: ចំណងជើង

en: content
km: អត្ថន័យ

en: enable comments
km: អនុញ្ញាត

en: template name
km: ឈ្មោះឯកសារគំរូ

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
km: ឧទាហរណ៍ 'flatpages/contact_page.html'។ ប្រសិនឯកសារនេះមិនមានទេ​ នោះឯកសារ 'flatpages/default.html'នឹងត្រូវប្រើ។

en: registration required
km: ត្រូវការសមាជិកភាព

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
km: ប្រសិនជាចុចជ្រើសរើសយកជំរើសនេះ នោះ មានតែសមាជិកទេដែលអាចមើលទំព័រនេះបាន​។

en: flat page
km: ទំព័ថ្មី

en: flat pages
km: ទំព័ថ្មី
