django - en to mk translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
mk: Напредни можности

en: Flat Pages
mk: Статични страници

en: URL
mk: Веб адреса

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
mk: На пр. „/за_сајтот/контакт/“. Осигурајте се дека имате коса црта и на крајот и на почетокот.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
mk: Оваа вредност смее да има само букви, бројки, долни црти, црти, коси црти или тилди.

en: URL is missing a leading slash.
mk: На веб адресата и недостасува почетна црта.

en: URL is missing a trailing slash.
mk: На веб адресата и недостасува завршна црта.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
mk: Статична страница со веб адреса %(url)s  веќе постои за сајтот %(site)s

en: title
mk: наслов

en: content
mk: содржина

en: enable comments
mk: овозможи коментари

en: template name
mk: име на шаблон

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
mk: На пр. „flatpages/kontakt.html'. Ако не го внесете ова, системот ќе користи „flatpages/default.html“.

en: registration required
mk: потребна е регистрација

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
mk: Ако ова е штиклирано, само најавените корисници ќе можат да ја гледаат оваа страница.

en: sites
mk: сајтови

en: flat page
mk: статична страница

en: flat pages
mk: статични страници
