django - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
nl: Geavanceerde opties

en: Flat Pages
nl: Platte pagina's

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
nl: Voorbeeld: ‘/about/contact/’. Zorg voor slashes aan het begin en eind.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
nl: Deze waarde mag alleen letters, cijfers, punten, liggende streepjes, streepjes, slashes of tildes bevatten.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
nl: Voorbeeld: ‘/about/contact’. Zorg voor een slash aan het begin.

en: URL is missing a leading slash.
nl: In de URL ontbreekt een beginslash.

en: URL is missing a trailing slash.
nl: In de URL ontbreekt een eindslash.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
nl: Platte pagina met URL %(url)s bestaat al voor website %(site)s

en: title
nl: titel

en: content
nl: inhoud

en: enable comments
nl: opmerkingen toestaan

en: template name
nl: sjabloonnaam

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
nl: Voorbeeld: ‘flatpages/contact_page.html’. Als dit niet is opgegeven, wordt ‘flatpages/default.html’ gebruikt.

en: registration required
nl: registratie vereist

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
nl: Als dit is aangevinkt, kunnen alleen aangemelde gebruikers de pagina bekijken.

en: sites
nl: websites

en: flat page
nl: platte pagina

en: flat pages
nl: platte pagina's
