django - en to pl translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
pl: Opcje zaawansowane

en: Flat Pages
pl: Strony statyczne

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
pl: Przykład: „/about/contact/”. Upewnij się, że wpisałeś początkowy i końcowy ukośnik.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
pl: To pole może zawierać jedynie litery, cyfry, kropki, podkreślenia, myślniki, ukośniki i tyldy.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
pl: Przykład: „/about/contact”. Upewnij się, że wpisałeś początkowy ukośnik.

en: URL is missing a leading slash.
pl: W URL-u brakuje początkowego ukośnika.

en: URL is missing a trailing slash.
pl: W URL-u brakuje końcowego ukośnika.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
pl: Strona statyczna o adresie %(url)s została już utworzona dla strony %(site)s

en: title
pl: tytuł

en: content
pl: zawartość

en: enable comments
pl: włącz komentarze

en: template name
pl: nazwa szablonu

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
pl: Przykład: „flatpages/contact_page.html”. Jeżeli nie zostanie podane, system użyje „flatpages/default.html”.

en: registration required
pl: wymagana rejestracja

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
pl: Jeżeli zaznaczone - tylko zalogowani użytkownicy będą mogli zobaczyć stronę.

en: sites
pl: strony

en: flat page
pl: strona statyczna

en: flat pages
pl: strony statyczne
