django - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Flat Pages
ro: Pagini Statice

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
ro: Exemplu: '/despre/contact/'. Asigurați-vă că sunt bare oblice la început și la sfârșit.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
ro: Această valoare trebuie să conţină doar litere, numere, puncte, linii joase, cratime, bare oblice sau tilde.

en: Example: '/about/contact'. Make sure to have a leading slash.
ro: Exemplu: '/despre/contact'. Asigurați-vă că sunt bare oblice la început și la sfârșit.

en: URL is missing a leading slash.
ro: În URL lipseste slashul inițial.

en: URL is missing a trailing slash.
ro: În URL lipseste slashul final.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
ro: Pagina Flat cu url-ul %(url)s există deja pentru saitul %(site)s

en: title
ro: titlu

en: content
ro: conținut

en: enable comments
ro: permite comentarii

en: template name
ro: nume șablon

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
ro: Exemplu: 'flatpages/contact_page.html'. Dacă aceasta nu există, sistemul va folosi 'flatpages/default.html'.

en: registration required
ro: necesită înregistrare

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
ro: Dacă aceasta este bifată, numai utilizatorii autentificați vor putea vedea pagina.

en: sites
ro: pagini

en: flat page
ro: pagină statică

en: flat pages
ro: pagini statice
