django - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
ru: Расширенные настройки

en: Flat Pages
ru: Простые страницы

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
ru: Пример: “/about/contact/”. Убедитесь, что ввели начальную и конечную косые черты.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
ru: Значение должно состоять только из букв, цифр и символов точки, подчеркивания, тире, косой черты и тильды.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
ru: Пример: “/about/contact”. Убедитесь, что в начале адреса находится косая черта.

en: URL is missing a leading slash.
ru: В начале URL отсутствует косая черта

en: URL is missing a trailing slash.
ru: В конце URL отсутствует косая черта

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
ru: Простая страница с адресом %(url)s уже существует для сайта %(site)s

en: title
ru: заголовок

en: content
ru: содержимое

en: enable comments
ru: включить комментарии

en: template name
ru: имя шаблона

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
ru: Пример: “flatpages/contact_page.html“. Если не указано, система будет использовать “flatpages/default.html“.

en: registration required
ru: требуется регистрация

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
ru: Если отмечено, только вошедшие пользователи смогут видеть страницу.

en: sites
ru: сайты

en: flat page
ru: простая страница

en: flat pages
ru: простые страницы
