django - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
sv: Avancerade inställningar

en: Flat Pages
sv: Statiska sidor

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
sv: Exempel: "/om/kontakt/". Se till att ha inledande och avslutande snedstreck.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
sv: Detta värde får endast innehålla bokstäver, siffror, punkter, understreck, bindestreck, snedstreck och tilde.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
sv: Exempel: "/om/kontakt/". Se till att ett inledande snedstreck.

en: URL is missing a leading slash.
sv: URL:en saknar ett inledande snedstreck.

en: URL is missing a trailing slash.
sv: URL:en saknar ett avslutande snedstreck.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
sv: Statisk sida med %(url)s finns redan för webbplatsen %(site)s

en: title
sv: titel

en: content
sv: innehåll

en: enable comments
sv: aktivera kommentarer

en: template name
sv: mallnamn

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
sv: Exempel: 'sidor/kontaktsida.html'. Om detta inte fylls i kommer systemet att använda 'flatpages/default.html'.

en: registration required
sv: registrering krävs

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
sv: Om detta bockas för kommer endast inloggade användare kunna se sidan.

en: sites
sv: webbplatser

en: flat page
sv: statisk sida

en: flat pages
sv: statiska sidor
