django - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: GIS
bn: জিআইএস

en: Point
bn: বিন্দু

en: Polygon
bn: বহুভুজ

en: No geometry value provided.
bn: কোন জ্যামিতিক মান দেয়া হয়নি।

en: Invalid geometry value.
bn: জ্যামিতিক মানটি বৈধ নয়।

en: Invalid geometry type.
bn: জ্যামিতিক নমুনাটি বৈধ নয়।

en: Slug %r isn't registered.
bn: %r স্লাগটি রেজিস্টারকৃত নয়।
