django - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: GIS
fa: جی‌آی‌اس

en: The base GIS field.
fa: پایه‌ی سیستم اطلاعات جغرافیایی میدانی.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
fa: پایه‌ی فیلد هندسی --نوع خاص هندسه‌ی نقشه‌ها‌ی نوع OpenGIS

en: Point
fa: نقطه

en: Line string
fa: رشته خط

en: Polygon
fa: چندضلعی

en: Multi-point
fa: چند نقطه ای

en: Multi-line string
fa: چند خط رشته

en: Multi polygon
fa: چندین چند ضلعی

en: Geometry collection
fa: مجموعه هندسی

en: Extent Aggregate Field
fa: تراکم وسعت حوزه‌ی

en: Raster Field
fa: حوزه‌ی شطرنجی

en: No geometry value provided.
fa: مقدار جغرافیایی‌ای مقرر نشده است.

en: Invalid geometry value.
fa: مقدار جغرافیایی نامعتبر

en: Invalid geometry type.
fa: نوعِ جغرافیایی نامعتبر

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
fa: مشکلی در هنگام انتقال مختصات هندسی از فیلد به SRID رخ داد.

en: Delete all Features
fa: حذف همه‌ی اشیاء

en: WKT debugging window:
fa: پنجره‌ی اشکال زدایی «متن قابل درک»

en: Debugging window (serialized value)
fa: پنجره‌ی اشکال زدایی (ارزش متوالی)

en: No feeds are registered.
fa: هیچ فیدی ثبت شده است.

en: Slug %r isn’t registered.
fa: Slug %r ثبت نشده
