django - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: GIS
fr: SIG

en: The base GIS field.
fr: Le champ SIG de base.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
fr: Le champ géométrique de base, correspond au type Geometry de la spécification OpenGIS.

en: Line string
fr: Chaîne de segment

en: Polygon
fr: Polygone

en: Multi-point
fr: Multipoint

en: Multi-line string
fr: Chaîne multisegment

en: Multi polygon
fr: Multipolygone

en: Geometry collection
fr: Collection géométrique

en: Extent Aggregate Field
fr: Champ d’agrégation d’étendue

en: Raster Field
fr: Champ matriciel

en: No geometry value provided.
fr: Aucune valeur géométrique fournie.

en: Invalid geometry value.
fr: Valeur géométrique non valide.

en: Invalid geometry type.
fr: Type de géométrie non valide.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
fr: Une erreur est survenue lors de la transformation de l’objet géométrique dans le SRID du champ de formulaire géométrique.

en: Delete all Features
fr: Supprimer toutes les localisations

en: WKT debugging window:
fr: Fenêtre de débogage WKT :

en: Debugging window (serialized value)
fr: Fenêtre de débogage (valeur sérialisée)

en: No feeds are registered.
fr: Aucun flux enregistré.

en: Slug %r isn’t registered.
fr: Le slug %r n’est pas enregistré.
