django - en to hr translation catalogue (14 entries)

en: Point
hr: Točka

en: Line string
hr: Linija (Line string)

en: Polygon
hr: Poligon

en: Multi-point
hr: Više točaka

en: Multi-line string
hr: Više linija (Line string)

en: Multi polygon
hr: Više poligona

en: Geometry collection
hr: Geometrijska kolekcija

en: No geometry value provided.
hr: Geometrijska vrijednost nije priložena.

en: Invalid geometry value.
hr: Neispravna geometrijska vrijednost.

en: Invalid geometry type.
hr: Neispravan geometrijski tip.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
hr: Došlo je do greške pri transformaciji geometrije na SRID geometrijskog polja forme.

en: Delete all Features
hr: Izbriši sve značajke

en: No feeds are registered.
hr: Nema registriranih izvora.

en: Slug %r isn't registered.
hr: Slug %r nije registriran.
