django - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: The base GIS field.
hu: Az alap GIS mező.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
hu: Az alap geometria mező - az OpenGIS Specification Geometry formátumnak megfelelően.

en: Point
hu: Pont

en: Line string
hu: Vonallánc

en: Polygon
hu: Poligon

en: Multi-point
hu: Multi-pont

en: Multi-line string
hu: Többes vonallánc

en: Multi polygon
hu: Multi-poligon

en: Geometry collection
hu: Geometria gyűjtemény

en: Extent Aggregate Field
hu: Terület összegző mező

en: Raster Field
hu: Raszter mező

en: No geometry value provided.
hu: Geometriai adat nem került megadásra.

en: Invalid geometry value.
hu: Érvénytelen geometriai érték.

en: Invalid geometry type.
hu: Érvénytelen geometriai típus.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
hu: Hiba történt a geometriai transzformáció során.

en: Delete all Features
hu: Minden Feature törlése

en: WKT debugging window:
hu: WKT debug ablak:

en: Debugging window (serialized value)
hu: Debug ablak (szerializált érték)

en: No feeds are registered.
hu: Nincs regisztrált feed.

en: Slug %r isn’t registered.
hu: A(z) %r domain-darabka nincs regisztrálva.
