django - en to ia translation catalogue (18 entries)

en: The base GIS field.
ia: Le campo GIS de base.

en: The base Geometry field -- maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
ia: Le campo Geometry de base. Corresponde al typo geometric del specification OpenGIS.

en: Point
ia: Puncto

en: Line string
ia: Texto de linea

en: Polygon
ia: Polygono

en: Multi-point
ia: Plure punctos

en: Multi-line string
ia: Texto con plure lineas

en: Multi polygon
ia: Plure polygonos

en: Geometry collection
ia: Collection geometric

en: No geometry value provided.
ia: Nulle valor geometric fornite.

en: Invalid geometry value.
ia: Valor geometric invalide.

en: Invalid geometry type.
ia: Typo geometric invalide.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
ia: Un error occurreva durante le transformation del geometria al SRID del campo del formulario geometric.

en: Delete all Features
ia: Deler tote le elementos

en: WKT debugging window:
ia: Fenestra pro debugging WKT:

en: Debugging window (serialized value)
ia: Fenestra pro debugging (valor serialisate)

en: No feeds are registered.
ia: Nulle syndication es registrate.

en: Slug %r isn't registered.
ia: Le denotation %r non es registrate.
