django - en to id translation catalogue (13 entries)

en: The base GIS field.
id: Bidang GIS dasar.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
id: Bidang Geometri dasar — memetakan ke jenis OpenGIS Specification Geometry.

en: Extent Aggregate Field
id: perpanjang Bidang Pengumpulan

en: Raster Field
id: Bidang Raster

en: No geometry value provided.
id: Nilai geometri tidak disediakan.

en: Invalid geometry value.
id: Nilai geometri salah.

en: Invalid geometry type.
id: Tipe geometri salah.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
id: Galat terjadi saat mentransformasi geometri ke SRID bidang formulir geometri.

en: Delete all Features
id: Hapus semua Fitur

en: WKT debugging window:
id: Jendela mencari dan memperbaiki kesalahan WKT:

en: Debugging window (serialized value)
id: Jendela mencari dan memperbaiki kesalahan (nilai bersambung)

en: No feeds are registered.
id: Tidak ada umpan terdaftar.

en: Slug %r isn’t registered.
id: Slug %r tidak terdaftar.
