django - en to nb translation catalogue (19 entries)

en: The base GIS field.
nb: GIS-basefeltet.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
nb: Geometry-basefeltet - tilordnes til OpenGIS Specification Geometry-typen.

en: Point
nb: Punkt

en: Line string
nb: Linje-string

en: Multi-point
nb: Multipunkt

en: Multi-line string
nb: Multilinje-string

en: Multi polygon
nb: Multi-polygon

en: Geometry collection
nb: Geometri-samling

en: Extent Aggregate Field
nb: Extent Aggregate-felt

en: Raster Field
nb: Raster-felt

en: No geometry value provided.
nb: Ingen geometriverdi oppgitt.

en: Invalid geometry value.
nb: Ugyldig geometriverdi

en: Invalid geometry type.
nb: Ugyldig geometritype

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
nb: En feil oppstod ved transformering av geometrien til SRID fra geometrifeltet.

en: Delete all Features
nb: Slett alle Features

en: WKT debugging window:
nb: WKT debugging-vindu:

en: Debugging window (serialized value)
nb: Debugging-vindu (serialisert verdi)

en: No feeds are registered.
nb: Ingen feeds er registrert.

en: Slug %r isn’t registered.
nb: Slug %r er ikke registrert.
